Ve dvanáctém závodě Giant Ligy opět triumfoval Martin Boubal - FOTKY

29.08.2019 10:36

Ve středu se v plzeňském Rapidu jel dvanáctý díl cyklistického seriálu Giant Liga. Grand Prix vyhrál Martin Boubal, který svým vítězstvím zpečetil letošní suverenitu na Giant Liga Plzeň 2019!

aktivita hebík
aktivita hebíkboubal a kohoutboubalelitehebík na špicihebík,tyrpekl,boubalJonáš VojtěchIL Sano CUPjuniořimasterspetr zikmund na špiciženy

Po prázdninové pauze se na startu dvanáctého dílu Giant Ligy v Plzni sešli borci jako Martin Boubal, Karel Tyrpekl (TUFO PARDUS Prostějov), nebo Jonáš Vojtěch (LAWI Stars- GIANT). Po chirurgickém zákroku se na startu objevil i sparťan Petr Fiala, kterému se dařilo a v celkovém hodnocení obsadil 5. místo. Z celkového triumfu v řadě se pak může radovat Martin Boubal.

Další díl GIANT LIGY v Plzni se jel za letního počasí, kdy teploměr na Rapidu poskočil na sedmadvacet stupňů. Sportovní odpoledne odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství radoval Martin Čepek (Team Dukla Praha), který nasbíral 16 bodů.

"Velice rychlý začátek poslal některé závodníky po deseti kilometrech a dojetí o jedno kolo pryč ze závodní dráhy (byli odvoláni ze závodu)," uvedl Jan Kotal z Giangt Ligy.

Na špici se střídali jezdci CK Příbram a CT Weber, které doplňoval tým Sparty. Do poloviny závodu tak měli jezdci Martin Boubal, Oldřich Novotný a Jan Ryba stejný počet bodů.

"Do úniku se na 26. km vydala čtveřice Martin Boubal, Karel Tyrpekl, Petr Fiala a junior Jan Šubrt. Před pelotonem vydrželi necelých pět okruhů. Slušnou porci bodů tak nasbíral právě Fiala. Patnáct kilometrů před cílem to ještě zkusila dvojice Oldřich Novotný a Michal Kohout, ale i ti byli po třech kilometrech dojeti. Sólově to pak ještě zkusil Martin Boubal a díky nasbíraným bodům se mohl opět radovat ze zaslouženého vítězství," řekl Jan Kotal.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) se konal velký souboj dvou borců Martina Hebíka (CK Příbram Fany Gastro) a Petra Fialy (AC Sparta Praha). Nakonec se o jediný bod mohl radovat právě Hebík.

Ženám kralovala Tereza Neumanová (Team Dukla Praha), Juniory vyhrál Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a kategorii Masters jezdce nad 40 let opět Petr Ruman (Cyklo Atom).

Martin Boubal v cíli prohlásil: „Do Plzně jezdíme vyhrát, ať to jede mě, nebo někomu jinýmu z týmu. Dneska to vyšlo zase na mě“.

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 4. září v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.