pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Spartak derby s Čížovou zvládl a udržel první místo

Velká radost fotbalistů Spartaku po vedoucí brance Aleše Kutnera. Gól z 59. minuty na 2:1 pro Soběslav byl nakonec vítězný. , Autor: Josef Janda

Velká radost fotbalistů Spartaku po vedoucí brance Aleše Kutnera. Gól z 59. minuty na 2:1 pro Soběslav byl nakonec vítězný.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Třetí zápas a třetí vítězství za tři body! Fotbalisté soběslavského Spartaku si jako jediní užívají v letošní divizní sezoně stoprocentní bilanci. V neděli odpoledne přivítali Čížovou a ostrý nástup zužitkovali ve vedoucí branku už po šesti minutách, kdy se pohledným lobem prosadil Matouš Varačka. Spartakovci mohli přidat i další góly, jenže finální fáze skřípala. Hosté z Čížové už do poločasu neinkasovali a krátce po změně stran vyrovnali Nečasem. Slabší chvilky pak domácí přečkali bez úhony a po hodině hry rozhodli o svém triumfu. Na Vaňkův roh naskočil Aleš Kutner, čímž zařídil Soběslavi vítězství 2:1.

FK Spartak Soběslav – TJ Sokol Čížová 2:1 (1:0), branky: 6. Varačka, 59. Kutner – 48. Nečas, rozhodčí Doubrava – Vnuk, Cichra, ŽK (3-1): 50. Kutner, 75. Bouchal, 87. Hromada – 16. Jirouš, 312 diváků.

Soběslav: Kuník – Podráský, Suchan, Boháč, Bouška, Mazouch (91. Suda), Hromada, Bouchal, Vaněk (89. Maršík), Kutner (86. Brabec), Varačka (65. Dvořák).

Čížová: J. Novák – Bohánek, Janda, Jirouš, Nečas, Zahrádka, Rozhoň, D. Novák, Kočí, Majer, Lukeš.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Soběslavi Radek Hajič byl spokojený s třemi body, zdůvodní však, proč se mu nelíbila předvedená hra. Co říká na pohled na divizní tabulku? Řeč přijde také na novou posilu, kterou je Matyáš Brabec.

Střelec vítězné branky Soběslavi Aleš Kutner přiblíží rozhodující situaci a zamyslí se nad průběhem utkání. Proč se týmu nepovedlo přidat další góly už v první půli?