SESTŘIH: Liberec – Sparta 3:1. Show Malinského! Sudí U Nisy vířili emoce

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Nadšení hráči a fanoušci Slovanu, zklamaná Sparta a velký výkon oslavence Tomáše Malinského. 28letý záložník Liberce dva góly dal a Severočeši doma porazili letenský tým 3:1. Svěřenci Václava Jílka po sedmi kolech FORTUNA:LIGY tak venku ještě nevyhráli. Velkým tématem zápasu ale byl i výkon rozhodčích. Ti kupili chybu za chybou, tou největší byl odpískaný pokutový kop proti Spartě po souboji Hanouska právě s Malinským.

Domácí: 45+2. Malinský, 58. Potočný, 80. Malinský

Hosté: 63. Hložek

Domácí: Nguyen – Fukala, Mikula, Kačaraba, Hybš – Breite (C), Alibekov – Malinský (86. Dordić), Pešek (78. Koscelník), Potočný – Kuchta (75. Musa).

Hosté: Nita – Sáček (C), Radaković, Hancko, Matěj Hanousek – Hložek, M. Hašek, L. Krejčí, Trávník (77. Moberg Karlsson), Plavšić (59. Kozák) – Tetteh.

Stadion U Nisy, Liberec

Pražané už počtvrté v ligové sezoně nezvítězili a na vedoucí Slavii ztrácí ze sedmého místa devět bodů. Slovan zdolal Spartu v nejvyšší soutěži po osmi zápasech, podruhé za sebou vyhrál a posunul se na desátou příčku.

Spartě ze zdravotních důvodů vypadli ze hry Kanga s Mandjeckem, Liberec postrádal dokonce tři opory - Oscara s Marou chyběli kvůli trestu za červené karty a Karafiát kvůli zranění.

Severočeši proti Spartě jako obvykle vsadili na důrazný styl, soupeře vysoko napadali a v první půli ho moc nepouštěli do hry. V úvodu přestřelil hostující Sáček, v 11. minutě pokazil domácí Potočný brejk dva na jednoho, ale jinak se ani jeden z týmů do šancí příliš nedostával.

Tomáš Malinský a zákrok Matěje Hanouska, po kterém se pískala penalta

Když už se zdálo, že v první půli gól nepadne, odvrátil sparťan Radakovič míč jen k Malinskému, který se vřítil do vápna a z velkého úhlu na přední tyč překvapil brankáře Nitu. Skóroval v den svých 28. narozenin. Těsně před pauzou se Severočeši dožadovali vyloučení za Hanckův zákrok na unikajícího Kuchta, ale rozhodčí Julínek udělil jen žlutou kartu.

V 52. minutě sudí po faulu domácího Hybše nařídil penaltu, ale po zhlédnutí videa zjistil, že k zákroku došlo ještě před vápnem. Po následném přímém kopu zastavila Hanckovu opakovanou střelu tyč.

O chvíli později na opačné straně po souboji s Hanouskem upadl Malinský. Ten si levou nohou vykročil do strany a zahákl se sparťanovi za nohu, sudí Julínek nicméně po zhlédnutí videa nařídil nepochopitelně penaltu pro domácí. Potočný v 58. minutě poslal z pokutového kopu míč na střed branky a třetím gólem potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce ligové sezony.

Sparťanský kouč Jílek poslal na trávník druhého útočníka Kozáka a Letenští rychle snížili. V 63. minutě napřáhl zpoza vápna Hložek a střelou k tyči překonal Nguyena. O pět minut později měl na kopačce vyrovnání Tetteh, kterého vychytal domácí brankář.

Hosté se stále více tlačili dopředu a Severočeši je na začátku 80. minutě potrestali z brejku. Střídající Musa našel na malém vápně Malinského, pro něhož už nebyl problém trefil odkrytou branku. V lize poprvé v životě vstřelil dva góly v jednom utkání. Čtvrtá trefa Slovanu pak neplatila kvůli ofsajdu a zmar Pražanů dokonal Hašek, který v nastavení zamířil jen do tyče.

SESTŘIH: Liberec - Sparta 3:1. Divoký duel plný kontroverzí, další ztráta Letenských
Video se připravuje ...

Liberec - Sparta: Hašek ještě mohl snížit, ale trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Sparta: Potočný docpal míč do sítě, ale už byl v ofsajdu

Liberec - Sparta: Malinský doklepl do prázdné brány vrací Liberci dvoubrankové vedení! 3:1

Liberec - Sparta: Tetteh sám před Nguyenem! Ale liberecký brankář skvěle vyběhl

Liberec - Sparta: Úplně volný Hybš našel Malinského, tomu se míč svezl po hlavě

Liberec - Sparta: Hložek nádhernou ranou dává hostům naději, snižuje na 1:2!

Liberec - Sparta: Potočný proměňuje penaltu a Slovan vede 2:0!

Liberec - Sparta: Hancko napodruhé po standardní situaci trefil tyč!

Liberec - Sparta: Sudí Julínek nejdřív pískl penaltu pro Spartu, po zásahu VAR verdikt změnil

Liberec - Sparta: Hložek se dostal k pohotové střele, Nguyen dobře zareagoval

Liberec - Sparta: Hancko chyboval v rozehrávce a stáhl Kuchtu, červenou nedostal

Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu

Liberec - Sparta: Hancko kroutil standardku, nakonec skončila v Nguyenově náruči

Liberec - Sparta: Po Sáčkově skákavé ráně se ještě natahoval Tetteh

Liberec - Sparta: Průnik na půli soupeře skončil Krejčího střelou

Liberec - Sparta: Přečíslení dva na jednoho! Ale Potočný zpackal finální přihrávku

Liberec - Sparta: Radakovič ostrým zákrokem na koleno sestřelil Malinského jen za žlutou

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905