Varnsdorf prohrál na Žižkově, Ústí veze tři body z Vlašimi a Hradec vyhrál nad Chrudimí

AKTUALIZOVÁNO

Druhá nejvyšší tuzemská soutěž pokračuje tento víkend svým šestým kolem. V pátek večer jsme byli svědky hned tří utkání, které nabídly klání adeptů na postup mezi elitu. Brno zvítězilo s Vítkovicemi díky jediné brance, kterou si připsal v závěru první půle Pavlík. Jihlava se doma trápila, ale nakonec Líšeň brankou Lacka udolala 3:2. Hradec Králové hostil východočeskou Chrudim, ale domácí nepustili hosty vůbec ke s lovu. Utkání rozhodli již v první půli Prekop a Martinec.

Sobotní odpoledne otevřel Slavoj Vyšehrad, který na své půdě přivítal pražskou Duklu. Hráči z Julisky nakonec zvítězili 3:1, když se ve dvou případech střelecky prosadil González a jednu trefu zaznamenal Koval. Pardubice si pak vyšláply na Sokolov. Úvodní trefu utkání si připsal již v 9. minutě Jeřábek z Penalty. V nastaveném čase první půle zvýšil náskok Hlavatý a po změně stran výhru pojistili Čelůstka a Toml.

V neděli ráno prohrál Varnsdorf na Žižkově vysoko 0:3, když se postupně trefili Diviš, Batioja a Bazal. Varnsdorfu navíc jakékoliv snahy o dobrý výsledek ztížil na konci prvního poločasu Micovčák, který dostal od rozhodčího Marka červenou kartu. Ústí nad Labem dokázalo zvítězit na půdě Vlašimi 1:0 po gólu, který dal v 64. minutě Nigérijec Bassey.