V kategorii Moto3 čeští jezdci po nevydařené kvalifikaci na body nedosáhli. Jakub Kornfeil skončil šestnáctý a Filip Salač byl jednadvacátý. Zvítězil Španěl Marcos Ramírez.

Abraham bodoval počtvrté v sezoně, i když do dvanáctého letošního závodu vyrazil až z osmé řady po 22. místě v kvalifikaci. V závodě, který dokončilo 17 jezdců, ztratil na nejlepší minutu a půl. Napínavý finiš v čele vyšel lépe Rinsovi, který si připsal druhé vítězství v MotoGP v kariéře i v sezoně a posunul se na třetí místo v seriálu.

Jezdci o vlásek unikli tragédii.
Jezdci jen o vlásek unikli tragédii. Na závodní trať vjel osobní vůz

Márquez si navzdory porážce upevnil vedoucí pozici a před Italem Andreou Doviziosem, pro kterého dnešní závod záhy skončil, má náskok už 78 bodů. Vítěz šesti letošních závodů tak míří za šestým titulem v královské třídě.

Kornfeil stál na startovním roštu v předposlední desáté řadě, na trati se ale dokázal značně posunout vpřed. Chvíli dokonce vedl skupinu bojující o 13. místo, nakonec se však do bodované patnáctky nevešel. Cílem projel sedmnáctý, po penalizaci Kazacha Makara Jurčenka ho od bodu dělilo 173 tisícin sekundy.

Vedení v šampionátu Moto3 si upevnil Ital Lorenzo Dalla Porta, který dojel třetí. Jeho největší soupeř Španěl Aron Canet upadl a po stíhací jízdě získal jen tři body. Od prvního místa v kategorii ho nyní dělí 14 bodů. Kornfeil zůstal desátý.

Na snímku Ondřej Ježek.
Kornfeil se musí uklidnit, říká o roztržce při Grand Prix Ježek

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 37:50,443, 2. Arbolino -0,240, 3. Dalla Porta -0,374, 4. Antonelli (všichni It./Honda) -0,425, 5. Suzuki -0,495, 6. Sasaki (oba Jap./Honda) -0,816, …16. Kornfeil -13,034, 21. Salač (oba ČR/KTM) -14,028.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 171, 2. Canet (Šp./KTM) 157, 3. Arbolino 133, 4. Antonelli 118, 5. Ramírez 114, 6. McPhee (Brit./Honda) 93, …10. Kornfeil 67, 26. Salač 6.

MotoGP: 1. Rins (Šp./Suzuki) 40:12,799, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,013, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,620, 4. Rossi -11,439, 5. Morbidelli (oba It./Yamaha) -13,109, 6. Crutchlow (Brit./Honda) -19,169, …15. Abraham (ČR/Ducati) -1:29,282.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. M. Márquez 250, 2. Dovizioso (It./Ducati) 172, 3. Rins 149, 4. Petrucci (It./Ducati) 145, 5. M. Viňales 118, 6. Rossi 116, …25. Abraham 5.