Šampionát v Szegedu: na neolympijských tratích skončil čtyřkajak šestý, deblkanoe sedmá

První dvě české posádky se představily ve finálových bojích na mistrovství světa rychlostních kanoistů v maďarském Szegedu, avšak na medaile nedosáhly. Na neolympijských tratích obsadil šesté místo čtyřkajak Tomáš Veselý, Pavel Davídek, Lukáš Trefil, Martin Sobíšek a sedmou příčku deblkanoe Filip Dvořák, Tomáš Janda.

Tento článek je více než rok starý.

Szeged (Maďarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkajak (zprava) Tomáš Veselý, Pavel Davídek, Lukáš Trefil a Martin Sobíšek

Čtyřkajak (zprava) Tomáš Veselý, Pavel Davídek, Lukáš Trefil a Martin Sobíšek | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Český čtyřkajak na kilometru nakonec skončil přesně v polovině ze dvanáctkou přihlášených lodí v této disciplíně. Na vítězné Němce Češi ve finále ztratili zhruba pět a půl sekundy. Další medaile získali Rusové a Slováci.

Dvořák s Jandou finálovou účast vybojovali v semifinále až ve finiši a ani v pátek na nejlepší nestačili. Ve druhé polovině finále se posunuli z devátého místa na sedmou příčku. Na vítězné Číňany ztratili více než čtyři a půl sekundy.

Kanoisté Tomáš Janda a Filip Dvořák | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Dvořák by měl mít větší šance v sobotu ve finále individuální pětistovky, do kterého postoupil díky výhře v semifinále.

V předolympijském roce jsou na světovém šampionátu výrazně významnější olympijské disciplíny, u kterých je mistrovství světa hlavní kvalifikací pro olympiádu.

Výsledky mistrovství světa v rychlostní kanoistice

Muži
200 m:
C2: 1. Pedrero, Grana (Šp.) 36,06, 2. Lubniewski, Sliwinski (Pol.) 36,18, 3. Gulijev, Mamadaljev (Uzb.) 36,42, ...finále B: 4. Hájek, Kořínek (ČR).

500 m:
K1: 1. Liebscher (Něm.) 1:35,04, 2. Borykov (Běl.) 1:35,19, 3. Spesivcev (Rus.) 1:35,49, ...finále B: 4. Štěrba (ČR).
C2: 1. Li Čchiang, Sing Sung (Čína) 1:37,33, 2. Hajdu, Fekete (Maď.) 1:38,41, 3. Benavides, Segura (Šp.) 1:38,97, ...7. Dvořák, Janda (ČR) 1:41,88.

1000 m:
K4: 1. Německo (Reuschenbach, Frank, Thordsen, Schultz) 2:48,79, 2. Rusko 2:49,78, 3. Slovensko 2:50,44, ...6. ČR (Veselý, Davídek, Trefil, Sobíšek) 2:54,26.

Ženy
200 m:
K2: 1. Litvinčuková, Chuděnková (Běl.) 36,21, 2. Janičová, Ostermanová (Slovin.) 36,72, 3. Kissová, Luczová (Maď.) 36,79.

500 m:
C1: 1. Nazdrovová (Běl.) 2:00,73, 2. Kuračová (Rus.) 2:01,64, 3. Četverikovová (Ukr.) 2:03,83.

1000 m:
K2: 1. Medveczká, Hagymasiová (Maď.) 3:34,23, 2. Medertová, Brüsslerová (Něm.) 3:35,59, 3. Alanisová, Montemayorová (Mex.) 3:40,91.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít