Draci Šumperk vs Vrchlabí 7:1

23. srpna 2019 - 10:04

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Bez největších hvězd přijelo Vrchlabí do Šumperku ve čtvrtek 22. srpna, navíc s mírným zpožděním. Pravděpodobně obojí se podepsalo na průběhu zápasu, nicméně Draci se i tak prezentovali v souboji s favoritem skupiny Střed velmi solidním výkonem. Stadion tak utrpěl v Šumperku prohru 1:7, hattrickem se blýskl Dominik Pokorný. Další slušné utkání odchytal i Michal Wanecki. Zasloužené vítězství po utkání ocenili i fanoušci. Po Martinu tak svěřenci Martina Janečka opět na svém ledě soupeře přehráli. Další zkoušku pak Draci podstoupí na ledě prvoligové Třebíče již 27. srpna.

Branky a nahrávky: 11. Urban (Gewiese, Habrman), 11. Pokorný (Drtil, Milfait), 13. Scheuter (Müller, Drtil), 18. Pokorný (Drtil, Milfait), 21. Milfait (Jaroš), 21. Vachutka (Spratek, Gewiese), 58. Pokorný (Milfait, Jaroš) - 16. Moník (Jirků). Rozhodčí: Sedlák - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 450. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Šumperk: Wanecki – Drtil, M. Haloda, Gewiese, Habrman, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Pokorný – Antonov, Spratek, Vachutka – Scheuter, Müller, Šíp – Urban, Blecha, Haluza

Vrchlabí: Abrahám – Bendík, Voženílek, Vágner, J. Moník, Kynčl, Jirků, Havránek, Chalupa, Urban, F. Moník, Hašek, Matějček, Mrňa, Hozák, Kastner, T. Šlaicher, R. Šlaicher

Vrchlabští hokejisté přijeli se zpožděním a zápas tak začal s několikaminutovou prodlevou. Zároveň se dal tedy čekat i aktivnější nástup domácích, a ten přišel. Stadion navíc postrádal své největší hvězdy, tolikrát avizované v médiích.

Draci Šumperk vs Vrchlabí foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Pohyblivější Šumperk si vypracoval od úvodních minut tlak, který ve třetí minutě pramenil v úvodní přesilovku. Domácí však větší šance nevyprodukoval. V osmé minutě zůstal na ledě po jednom ze soubojů ležet Dominik Pokorný, ale brzo se ze střetu otřepal a hostům vše vrátil. Když se v polovině třetiny hosté dostali do dvou šancí, zdálo se, že by mohli začít zlobit. Jenže vzápětí udeřilo na druhé straně. Gewiese poslal kotouč na hůl Martina Urbana, který prostřelil Abraháma.

Diváci ještě nestačili úvodní trefu zcela oslavit a Draci již vedli 2:0. Drtil naservíroval kotouč na Dominika Pokorného, který se neukvapil a v čisté gólovce dostal puk do sítě. Vzápětí musel na trestnou lavici hostující Voženílek a Šumperk, v těch momentech evidentně při chuti, zvýšil na 3:0. Velký podíl na gólu Adama Scheutera měl Jakub Müller, který servíroval přihrávku do čisté tutovky. Po vyloučení Spratka se pak v přesilovce prosadilo i Vrchlabí. Bendík namazal do střelecké pozice Filipu Moníkovi, který šťastně našel skulinku ve Waneckiho betonech. Poslední slovo v úvodní třetině, na góly tolik bohaté, měli ale domácí. První formace vystřihla nádhernou kombinaci, po souhře Milfaita s Drtilem měl Dominik Pokorný před sebou prázdnou branku a nezaváhal!

Jestli proběhl nějaký pohovor v kabině hostů o přestávce o tom, jak zvýšit koncentraci a ideálně již neinkasovat další branky, tak svěřenci bývalého šumperského hráče Václava Baďoučka neuspěli. Draci totiž během úvodní minuty třetiny vstřelili dvě branky, obě jak přes kopírák. Obranou hostů se nejprve prohnal Jan Milfait, který nedal Abrahámovi nejmenší šanci. A o pár vteřin později zase po levém křídle prosvištěl Daniel Vachutka, jehož zakončení také bylo neomylné. Šumperk zápas kontroloval i nadále, a když se Vrchlabí přece jen dostalo do šance, tak zasáhl jistý Wanecki.

A tak se poslední trefy v zápase dočkali diváci až chvíli před koncem utkání. Do té doby se kupily do zápisu o utkání tresty, na obou stranách se však dokázaly týmy v početních nevýhodách ubránit. Když se tedy zdálo, že se na výsledku již nic nezmění, tak rozjel další úspěšnou akci první útok. Po souhře Jaroše s Milfaitem završil hattrick Dominik Pokorný.

Po utkání se oba týmy ještě proti sobě postavily v samostatných nájezdech. I v této disciplíně jednoznačně uspěli Draci, vyhráli po trefách Řezáče, Jaroše i Vachutky 3:0, když Wanecki všechny pokusy Vrchlabí vykryl.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Šumperk): „Celé utkání ovlivnil začátek, kdy se nám podařilo vstřelit branky. Myslím si, že jakmile bude Vrchlabí v kompletní sestavě, tak to bude velice silný soupeř. I dnes výsledek trošku klame a možná po první třetině soupeř trochu polevil. Navíc jsme přidali druhou třetinu velmi slušnou. Ale nepřeceňujme výsledek, pořád je to příprava. A v ní výsledky často klamou. Na druhou stranu jsem ale rád, že si tým převahu dnes užil a musím hráče pochválit.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda, foto: Věra Václavková - Draci Šumperk