Strýcová v New Yorku neudržela vedení proti Peraové, Siniaková postupuje

20. 8. 2019, 22:03
Aktuality 14
WTA NEW YORK - Barbora Strýcová i na druhém turnaji od porážky v semifinále Wimbledonu vypadla po svém úvodním vystoupení v hlavní soutěži. V newyorském Bronxu třetí nasazená Češka podlehla domácí Bernardě Peraové, i když získala první set. Do čtvrtfinále naopak postoupila Kateřina Siniaková, která po víc než dvou měsících vyhrála dva zápasy po sobě.
Barbora Strýcová

Barbora Strýcová minulý měsíc ve Wimbledonu prožila životní dva týdny, když se ve dvouhře dostala poprvé do grandslamového semifinále a ve čtyřhře vybojovala premiérový grandslamový titul.

V přípravě na poslední grandslam sezony se ale třiatřicetileté rodačce z Plzně nedaří. Minulý týden v Cincinnati i dnes v New Yorku skončila na raketě hned své první soupeřky a včetně kvalifikace prohrála třetí ze čtyř zápasů.

V New Yorku Strýcová nestačila na domácí Bernardu Peraovou. Turnajová trojka, jež měla v prvním kole generálky na US Open volný los, prohrála s 69. hráčkou světového žebříčku 6-3 2-6 1-6. V jediném předchozím vzájemném utkání (Australian Open 2018) přitom ztratia jen čtyři gamy.

Strýcová po dvou brejcích získala úvodní set, v druhém jí to ale Peraová oplatila a v rozhodujícím dějství vedla už 3-0. Pak sice sama přišla o podání, to ji však na cestě za postupem nezastavilo.

Před US Open tak Strýcová prohrála tři duely po sobě (s Peraovou, Kasatkinovou a Petersonovou), jedinou výhru zaznamenala proti Estonce Kaie Kanepiové.

Peraovou ve čtvrtfinále čeká další Češka Kateřina Siniaková (h2h 0-2). Ta vedla nad Ruskou Anastasií Potapovovou 6-0 a 3-0 ve chvíli, kdy soupeřka vzdala, a poprvé od French Open vyhrála dva zápasy po sobě. V prvním kole si poradila s Yafan Wang.

Ve středu bude o čtvrtfinále bojovat ještě Karolína Muchová, kterou čeká domácí Kristie Ahnová.