Sobotní zápas v Chomutově svedl proti sobě dva týmy, domácí FC a Meteor Praha. Obě mužstva v prvním kole shodně se svými soupeři remizovala a následně prohrála na pokutové kopy. Tentokrát k této dodatečné fotbalové disciplině nedošlo protože ač byl zápas vyrovnaný i na brankové šance, góly stříleli jen domácí.

Jako první se mohli po tečovaném trestném kopu Budějského v 6. minutě radovat hosté, ale Švejda v domácí brance míč reflexivně vyrazil. Podobně si vedl o dvě minuty později na druhé straně po akci Bočka a Svobody brankář Toma. Ten o chvíli později zabránil i další šanci domácích. V 16. minutě už ale kapituloval. A opět u toho byl veterán Boček(43). Spolu se Svobodou na levé straně obelstili své protihráče a nikým neatakovaný Boček nádhernou střelou otevřel skóre zápasu. 1 : 0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Novotného hlavička po Schulzově centru branku Švejdy minula. Další minuty se odehrávaly i díky mnoha nepřesnostem na obou stranách především ve středu hřiště. Vzrušení přinesla až 29 minuta kdy Toma zabránil v navýšení skóre domácích, nejprve Mušovicovi a následně i Janošíkovi. Zbylých 15. minut prvního poločasu patřilo jednoznačně hostům, jenže z jejich tlaku a šancí Novotného, Frantla či Slavaty vyrovnání nepřišlo.

Hosté byli aktivnější i na počátku druhého poločasu, ale pozorná domácí obrana je do žádných větších příležitostí nepouštěla. Zajímavě, ale bez kýženého úspěchu vypadaly příležitosti Novotného a Sůry v 60. a 65. minutě. Podobně dopadly v 70. a 73. minutě i pokusy Kostky a Junka. Pozadu ve spalování šancí nezůstali ani domácí. Dvě po sobě v 74. a 75. minutě zahodil do té doby jediný střelec Boček. Stejně neúspěšně si vedli v 77. minutě nejprve domácí Svoboda a na druhé straně také Novotný. Čím víc se blížil konec utkání tím víc hosté otevírali prostor před svoji brankou a dávali tak možnost pro rychlé brejky domácím fotbalistům. Po jednom z nich pronikl v 79. Maršálek po levé straně jako nůž máslem do pokutového území hostů a přihrávkou pod sebe našel opět volného Bočka, který se tentokrát nemýlil a svoji druhou brankou v zápase přiblížil domácí k tří bodovému vítězství. A aby toho nebylo málo, přidal v 83. minutě Jarošík hostům na cestu třetí branku. Už mnohokrát bylo řečeno, že fotbal se nehraje na krásu, ale o vítězi rozhodují vstřelené branky. K tomu je ale zapotřebí využít a potrestat každou chybu soupeře. Pokud to neuděláš ty, udělá to soupeř. Tak snad příště

FC Chomutov – FK Meteor Praha VIII 3 : 0(1 : 0)

Branky: 16. a 79. Boček, 83. Janošík

RS: Šlapák F. – Štrincl P., Kolátor P.

DS: Novotný J.

ŽK: 2 – 0