APOEL hrál s Ajaxem 0:0. Bruggy vyhrály v play off o LM v Linci

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam remizovali v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na Kypru s APOELem Nikósie 0:0. Bruggy v sestavě s bývalým slávistickým obráncem Simonem Delim si odvezly z Lince výhru 1:0 a mají blízko k postupu do základní skupiny. Odvety se hrají ve středu 28. srpna.

Ajax v minulé sezoně Ligy mistrů došel až do semifinále, v třetím předkole ale o jeho postupu přes PAOK Soluň rozhodla jediná branka a ani na Kypru neměl favorit lehkou práci. Hosté zpočátku v Nikósii sbírali žluté karty, za první půlhodinu dostali tři, až pak vyrovnali hru.

Přesto měli ke vstřelení branky blíž domácí hráči, jenže v druhé půli skončila Pavlovičova hlavička jen na břevně a stav se nezměnil ani v závěrečné desetiminutovce, kterou Ajax odehrál bez vyloučeného Mazrávího. APOEL hrál základní skupinu LM naposledy před dvěma lety, tehdy do ní prošel na úkor pražské Slavie a ani letos není bez šancí.

V základní sestavě Brugg nastoupil i bývalý slávistický stoper Deli a belgický celek šel v Linci rychle do vedení. V 10. minutě proměnil penaltu Hans Vanaken a hosté pak přečkali velké nebezpečí, když se právě od Deliho odrazil míč do tyče. Gól mohl padnout také na druhé straně, domácí brankář Alexander Schlager se však několikrát vyznamenal.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.