Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
;

DAC si podelil body s Michalovcami

18.8.2019 20:31 TASR Pridať komentár

Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v nedeľňajšom dueli 5. kola Fortuna ligy doma s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Dunajská Streda tak nevyhrala už v treťom ligovom dueli za sebou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly:
76. Taiwo - 8. Modibo, Rozhodovali: Ochotnický – Vorel, Jekkel, ŽK: 47. Rota (Michalovce)
FC DAC: Jedlička – Blackman, Beskorovajnyy (72. Davis), Kružliak, Koštrna – M. Vida, Oravec, K. Vida – Taiwo, Ramirez, Divkovič (61. Fábry)
Michalovce: Kira – Rota, Mancilla, Červak, Vojtko – Savvidis – Popovic, Turik (89. Grič), Žofčák (80. Danko), Kolesár (69. Kountouriotis) – Modibo

Dunajská Streda sa musela zaobísť bez dvoch opôr. Ír Connor Ronan má zlomené rebro, kapitán Zsolt Kalmár absolvoval operáciu kolena. Zápas začali lepšie hostia, ktorí sa dostali rýchlo do vedenia. V 8. minúte Modibo na päťke obišiel Beskorovajného a zoči-voči brankárovi Jedličkovi nezaváhal – 0:1. Odpovedať mohol v 13. minúte K. Vida, ktorý získal loptu od Popovitsa v pokutovom území, ale strelu Kira vyrazil na roh. V 16. minúte zahrával K. Vida priamy kop z pravej strany, Kružliak z troch metrov hlavičkoval nad. V 20. minúte mali domáci opäť veľkú šancu na vyrovnanie, dlhý center ešte K. Vida predĺžil, vybiehajúci Kira loptu podbehol, no Ramirezov pokus z čiary vykopol Rota. Nasledovala opäť veľká šanca na strane DAC v 24. minúte - Koštrnovu strelu zblízka Kira bezpečne kryl. V 34. minúte Popovits získal loptu v strede ihriska, skúšal ďalekonosnú strelu, ale lopta letela nad. V 36. minúte po rohovom kope z prvej vystrelil Oravec, Kira vyboxoval a odrazenú loptu poslal M. Vida vedľa. V 42. minúte Modibo postupoval dopredu, ale jeho strela len tesne minula Jedličkovu bránku. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol vyrovnať M. Vida, ktorý však opäť tesne minul cieľ.
V druhej časti pokračovala aktivita DAC. V 47. minúte priamy kop K. Vidu skončil v náručí Kiru. V 52. minúte sa Koštrna peknými kľučkami prepracoval do šestnástky, strelu však brankár Michaloviec opäť chytil. O desať minút neskôr sa Blackman prepracoval do pokutového územia a po prihrávke z pravej strany poslal Ramirez loptu do Kirových rúk. V 68. minúte po centri hlavičkoval z päťky Ramirez, výborným zákrokom sa znova zaskvel Kira. Dunajská Streda dokázala vyrovnať až v 76. minúte, center Koštrnu poslal do bránky hlavou Taiwo. O dve minúty naskôr prišiel Blackmanov center a Ramirezovu hlavičku musel vyboxovať Kira. Dunajská Streda sa tlačila naďalej dopredu, domáci vyvíjali obrovský tlak na bránku Michaloviec. V 90. minúte pohrozil Ramirez z ľavej strany, ale trafil len bočnú sieť a tak sa body delili.

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Rubrika: DomáceFortuna Liga