1 : 2
6:4 , 4:6
I. Dodig, F. Polášek
Filter

To je už z tohto prenosu všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dnešného večera, rovnako úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch.

Len 16 minút trvala rozhodujúca skrátená hra tohto stretnutia! V nej sa ukázalo, ako je v tenise veľmi dôležité si udržať svoj servis, ktorý svetové deblové jednotky stratili až päťkrát a tak tohtoročný wimbledonský šampióni si ATP titul z tohto podujatia nepripíšu, naopak veľkú radosť môže mať Filip Polášek a Ivan Dodig! Pre slovenského tenistu je to zatiaľ jeho najprestížnejší titul v kariére, k čomu mu aj touto cestou gratulujeme!

6-10

Tú druhú však už nie a tak svetové deblové jednotky prehrávajú toto stretnutie, z titulu na podujatí v Cincinnati sa môžu radovať Filip Polášek a Ivan Dodig!

6-9

Prvú hrozbu Kolumbia odvrátila.

5-9

Ale strata podania aj na druhej strane, slovensko-chorvátska dvojica sa pomaly približuje k titulu, sú tu dva mečbaly!

5-8

Dodig stratil svoje podanie!

4-8

Polášek si pomáha priamym bodom a drží pohodlné vedenie v skrátenej hre.

4-7

Loptu získava Cabal, Farah.

3-7

Kolumbia má opäť problémy na servise, keď stratila aj toto svoje podanie a to už vyzerá pre slovensko-chorvátsku dvojicu veľmi nádejne!

3-6

Dvakrát v rade si Dodig s Poláškom svoj servis udržali a tak si vypracovali komfortné vedenie v tejto rozhodujúcej skrátenej hre stretnutia.

3-5

Teraz si už svoje podanie táto dvojica udržala a vyhráva tak o dva body.

3-4

Opäť sa nám to celé zopakovala, podávajúca dvojica stratila druhé podanie v rade a tak ide Dodig s Poláškom do vedenia o jeden bod!

3-3

Servis teraz nejde ani na jednej strane, svetové deblové jednotky teraz o ten svoj prišli a tak sa stav vyrovnal.

3-2

Druhá strata podania Dodiga s Poláškom, Kolumbia tak ide do vedenia o jeden bod.

2-2

Ale strata podania tu je aj na druhej strane, takže výhoda minibrejku je preč!

1-2

Kolumbia stratila ako prvá v tomto tajbrejku servis, bod pre slovensko-chorvátsku dvojicu.

1-1

Farah si takisto na úvod pomohol kvalitným servisom.

0-1

Filip Polášek odštartoval rozhodujúci tajbrejk tohto stretnutia priamym bodom.

0-15

Priamym bodom zahájil slovenský tenista rozhodujúci tretí set.

0:0

Rozhodujúci tretí set sa napokon nebude hrať, ale o víťazovi tohto zápasu rozhodne tajbrejk!

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.

0:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:6

Výborne! Slovensko-chorvátska dvojica tútu šancu nezahodila, práve naopak ju dokonale využila a druhým fiftínom v rade pri súperovom podaní ukončila druhý set, ktorý získava pomerom 6:4 a o osude celého finálového stretnutia tak bude musieť rozhodnúť tretí set! Dráma v americkom Cincinnati teda pokračuje ďalej, Filip Polášek spoločne s Ivanom Dodigom sú stále v hre o ATP titul z tohto podujatia!

40-A

Dodig s Poláškom získavajú svoj prvý brejkbal v tomto zápase a to je už zároveň aj prvý setbal!

40-40

Gembal súpera je však odvrátený, Farah zahral len nízky úder do pásky. Zhoda, šanca na prvý brejkbal a zároveň aj setbal pre Poláška s Didigom stále žije.

40-30

Správne je tá druhá možnosť, Cabal si pomohol priamym bodom na servise.

30-30

Svetové deblové jednotky získavajú takisto dve loptičky v rade a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre slovensko-chorvátsku dvojicu! Raz tu už takýto stav bol, ale k prvému brejkbalu pre túto dvojicu to však napokon neviedlo.

0-15

Polášek reaguje na servis Cabala presným returnom, dôležité podanie tak Kolumbia nezahájila úspešne.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Juan Sebastian Cabal.

4:5

4:5

Hneď na prvý pokus je Filip Polášek úspešný a tak ide s Ivanom Dodigom do vedenia 5:4 v druhom sete! Svetové deblové jednotky tak budú musieť podávať na udržanie sa v druhaj sade hry tohto finálového stretnutia.

15-40

Ďalší priamy bod od slovenského tenistu, ktorý tak získava dva gembaly.

15-30

Loptu získava Dodig, Polášek.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Filip Polášek sa po servise presunul na sieť a odtiaľ skráteným úderom zahájil deviatu hru druhého setu.

4:4

Kolumbia hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Zatiaľ čakáme na prvý bejkbal v druhej sade hry, to len svedčí o tom, že sledujeme veľmi vyrovnané stretnutie a ťažko teraz niečo dopredu predpovedať.

40-15

Farah predviedol po servise úspešný prechod na sieť a tak získava dva gembaly.

30-15

Druhý fiftín v rade pre Kolumbiu po priamom bode Faraha.

15-15

0-15

Polášek zahral presný return pri Farahovom servise.

3:4

Koniec prestávky, podávať bude Robert Farah.

3:4

3:4

Ivan Dodig ukončil tento gem tak ako ho aj začal – priamym bodom. Spoločne so svojim slovenským kolegom sa ujímajú vedenia 4:3 v druhom sete!

15-40

Čistá hra slovensko-chorvátskej dvojice to teraz nebude, Kolumbia dokázala presne returnovať.

0-40

Filip Polášek zahral víťazný forhend po čiare a tak so svojim kolegom získavajú tri gembaly.

0-30

0-15

Ivan Dodig zahájil siedmy gem druhého setu priamym bodom.

3:3

Tento úder od Poláška končí v aute, Kolumbia tak využíva hneď prvý gembal a vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3!

40-15

Cabal si pomáha priamym bodom a získava tak dva gembaly.

30-15

Kolumbia získava druhý fiftín v rade, Dodigovi tento prechod na sieť nevyšiel podľa predstáv.

15-15

0-15

Filip Polášek teraz predviedol neskutočnú hru na kurte, diváci sa v hľadisku len postavili a zatlieskali jeho skvelým úderom, keď potom celú výmenu ukončil bravúrne od siete!

2:3

2:3

2:3

Kolumbijskému tenistovi v tomto geme returne nevychádzali, Polášek s Dodigom sa ujímajú vedenia 3:2 v druhom sete!

15-40

Cabal opäť zahral len nepresný úder do autu a tak tu sú dva gembaly pre slovensko-chorvátsku dvojicu.

15-30

15-15

Po 15 na oboch stranách, Farah vytiahol presný return pri servise slovenského tenistu.

0-15

Dlhý Cabalov úder končí v aute, Polášek tak úspešne odštartoval tento svoj servis.

2:2

Na druhý pokus bol teraz Farah na servise úspešne, premenil tak hneď prvý gembal a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

40-15

Robert Farah si pomáha kvalitným servisom a tak získava dva gembaly.

30-15

Forhend slovenského tenistu končí na páska, druhý fiftín v rade pre Kolumbiu.

15-15

0-15

Na Poláškov bekhend odpovedal Cabal len úderom do pásky.

1:2

1:2

1:2

Ivan Dodig ukončil tento gem esom a ide s Filipom Poláškom do vedenia 2:1 v druhom sete!

15-40

Cabalov return putuje do autu, Dodig teda získava dva gembaly.

15-30

0-30

Farahov úder putuje von z dvorca, druhý fiftín v rade pre slovensko-chorvátsku dvojicu.

0-15

Aj Dodigovi sa podarilo svoj servis odštartovať priamym bodom.

1:1

Hneď ten prvý Cabal pri svojom servise dokázal využiť a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 1:1!

40-15

Dodigov return končí v aute, sú tu teda dva gembaly.

30-15

Celé to potom Cabal odčinil víťazným bekhendom a opäť tak Kolumbia vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Cabal sa po servis presunul na sieť, ale jeho nízky úder bol nepresný.

15-0

Aj Cabal odštartoval svoj prvý servis v druhom sete priamym bodom.

0:1

Teraz je už slovensko-chorvátska dvojica úspešná a na rozdiel od prvého setu, si svoj úvodný servis podržala!

40-A

40-40

Nábeh slovenského tenistu na sieť nebol úspešný, loptička sa cez pásku nedostala a tak podobne ako na úvod prvého setu, tak aj teraz pôjdeme cez zhodu 40:40!

30-40

Je tu však dvojchyba od Poláška, takže prvý gembal ostáva nevyužitý.

15-40

Slovenský tenista musel cez druhý servis, bol však úspešný a tak získava dva gembaly.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre slovensko-chorvátsku dvojicu.

0-15

Filip Polášek odštartoval druhý servis priamym bodom.

0:0

0:0

6:4

Na posledný tretí pokus je však už Kolumbia úspešná a tak získava prvý set pomerom 6:4! Prakticky o celom osude úvodnej sade hry rozhodol jej úvod, v ktorom Dodig stratil podanie a rozdiel jedného brejku sa ukázal ako kľúčový. Cabal s Farahom nečelili v prom sete dokonca ani jednému brejkbalu, po tých úvodných však už ani Dodig s Poláškom a tak uvidíme, čo nám prinesie druhý servis. Ako sa ukazuje, budú rozhodovať v tomto zápase aj maličkosti.

40-30

Slovenský tenista zahral víťazný return a tak je aj druhý setbal súpera minulosťou.

40-15

Filip Polášek skvelým úderom od siete odvrátil prvú hrozbu.

40-0

Sú tu tri setbaly!

30-0

Potom musel cez druhý servis, čo však zvládol a po nepresnom Dodigovom údere tu je druhý fiftín v rade pre Kolumbiu.

15-0

Robert Farah odštartoval servis na víťazstvo v prvom sete priamym bodom.

5:4

5:4

5:4

Výborne! Dodig s Poláškom sa udržali v prvom sete pomocou čistej hry a znížili tak stav na 4:5! Kolumbia však teraz ide podávať na víťazstvo v prvom sete, stále ešte títo tenisti nestratili svoj servis a nečelili ani brejkbalu.

0-40

Tretí fiftín v rade a tak slovensko-chrovátska dvojica získava tri gembaly na udržanie sa v prvom sete.

0-30

Potom si Dodig pomohol priamym bodom a získal tak aj druhú loptičku v rade.

0-15

Chorvát musel cez druhé podanie, čo však zvládol a na úvod dôležitého servisu získava fiftín.

5:3

Ten dokázali tenisti z Kolumbie využiť a tak sa ujímajú vedenia 5:3 v prvom sete tohto finálového stretnutia! Ivan Dodig tak bude musieť za slovensko-chorvátsku dvojicu podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

40-30

Farah si pomáha kvalitným servisom a tak je tu gembal.

30-30

Dve loptičky v rade však získala aj Kolumbia. Po 30 na oboch stranách a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre slovensko-chorvátsku dvojicu, ktorá sa tak približuje k šanci na prvý bejkbal.

0-15

Farah nezačal tento svoj servis úspešne, Polášek vytiahol presný bekhend na čiaru.

4:3

4:3

4:3

Slovák musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a znižuje teda stav v prvom sete na 4:3! Kolumbia má stále výhodu jedného brejku, slovensko-chorvátska dvojica zatiaľ nezískala žiadny brejkbal.

15-40

Filip Polášek si opäť pomáha kvalitným servisom a získava tak dva gembaly.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre slovensko-chorvátsku dvojicu, Filip Polášek zaznamenáva priamy bod.

0-15

Ivan Dodig si skúsene počkal na sieti a presným smečom zahájil siedmy gem prvého setu.

4:2

Juan Sebastian Cabal ukočnil tento gem forhendovým krosom a tak tretí gembal už Kolumbie premeniť dokázala. Za stavu 4:2 sa na svoje podanie chystá Filip Polášek.

A-40

40-40

Filip Polášek znova raz ukázal, aký vie byť nebezpečný na sieti a odvrátil aj druhý gembal súpera. Po druhýkrát v tomto finálovom zápase tak pôjdeme cez zhodu 40:40!

40-30

Prvý gembal je však minulosťou, na Poláškov forhend reagoval súper len úderom do pásky.

40-15

Tretia loptička pre tenistov z Kolumbie, sú tu teda dva gembaly.

30-15

Cabal s priamym bodom a tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Cabal sa po servise presunul na sieť a víťazným úderom vyrovnal na 15:15.

0-15

3:2

3:2

3:2

Aké požičaj, také vráť! Filip Polášek opäť úspešne zapracoval na sieti a tak je tu prvá čistá hra v tomto finálovom zápase aj pre slovensko-chorvátsku dvojicu, čím znižujú stav v prvom sete na 2:3!

0-40

Chorvát mal teraz menšie problémy na servise, ale zvládol ich a získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

0-30

Filip Polášek sa po servise svojho kolegu úspešne presunul na sieť a tak je tu druhý fiftín v rade pre túto dvojicu.

0-15

Ivan Dodig začína svoj druhý servis v tomto zápase priamym bodom.

3:1

Zrodila sa nám prvá čistá hra v tomto finálovom zápase, Cabal s Farahom sa ujímajú vedenia 3:1 v prvom sete a tak si bezpečne udržal aj svoj druhý servis!

40-0

Poláškov bekhend zastavuje páska, sú tu teda tri gembaly pre tenistov z Kolumbie.

30-0

Aut z rakety chorvátskeho tenistu, druhý fiftín v rade pre podávajúcu dvojicu.

15-0

Robert Farah odštartoval štvrtý gem prvého setu priamym bodom.

2:1

2:1

2:1

Toto bola výborná spolupráca slovensko-chorvátskej dvojice, na konci výmeny zahral Filip Polášek presný volej a tak tu je prvý gem pre túto dvojicu v zápase, 2:1 v prvom sete z pohľadu tenistov z Kolumbie!

15-40

Polášek zahral správny forhendový kros a získava tak dva gembaly.

15-30

Slovenský tenista zaznamenáva priamy bod a tak sa spolu s Dodigom vracajú späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Úder jeho kolegu teraz končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

Filip Polášek musel pri svojom prvom servise ísť cez druhé podanie, po ktorom víťazným úderom zakončil túto výmenu Farah.

2:0

Svetové deblové jednotky odštartovali toto finálové stretnutie úspešne, podarilo sa im potvrdiť brejk a ujímajú sa tak vedenia 2:0 v prvom sete!

40-30

Filip Polášek nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu a tak tu je gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Cabal si pomohol kvalitným servisom a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Ďalší výborný return od Poláška, po ktorom Farah poslal svoj nízky úder len do pásky.

15-15

Následne musel tenista z Kolumbie cez druhé podanie, čo však zvládol a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Juan Sebastian Cabal neodštartoval svoj prvý servis v tomto finálovom stretnutí úspešne, Dodig zahral presný return a tak získava tento fiftín.

1:0

Cabal vytiahol ďalší presný return a tak do tretice je táto dvojica úspečná! Dodig neuspel teda na svojom prvom podaní, ktoré stráca a tak sa Cabal s Farahom ujímajú vedenia 1:0!

A-40

Dodigov úder bol dlhý a končí v aute! Tretí brejkbal pre Cabala s Farahom.

40-40

Slovenský tenista odviedol na sieti skvelú robotu a odvrátil tak aj druhý brejkbal. Hneď v úvode stretnutia tak pôjdeme cez zhodu 40:40.

40-30

Filip Polášek teraz dotiahol svoj volej do úspešného konca a odvrátila tak prvú hrozbu v podobe straty podania slovensko-chorvátskej dvojice.

40-15

No a hneď v úvode tohto finálového stretnutia tu máme dva brejkbaly, keďže Farah znova lepšie zapracoval na sieti a je tu teda šanca na úvodný brejk.

30-15

Prvýkrát sme mohli sledovať aj výmenu, ktorá sa presunula na sieť a Farah skvelo regoval na volej Poláška. Kolumbíjska dvojica znova vedie o jeden fiftín.

15-15

Chorvát však teraz vytiahol kvalitný servis a po priamom bode je to 15:15.

15-0

Ivan Dodig odštartoval svojim servisom toto finálové stretnutie. Prvý fiftín v ňom však získavajú svetové deblové jednotky, keď Cabal výborne returnoval.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Všetci tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už prvý set môže začať, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný tenisový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním! Tohtoročné tenisové podujatie v americkom Cincinnati, ktoré je vždy kvalitne obsadené sa dnes končí a Slovensko bude mať zastúpenie vo finálovom zápase mužského debla. Filip Polášek a Ivan Dodig sa po výborných výkonoch prebojovali až do finále a majú tak možnosť bojovať o svoj ďalší kariérny titul, v prípade slovenského tenistu by to bol jeho najprestížnejší. Slovensko-chorvátska dvojica bude čeliť víťazom tohtoročného Wimbledonu a to kolumbijskej dvojici Juan Sebastian Cabal a Robert Farah, ktorý sú favoritom tohto stretnutia, ale určite nás čaká zaujímavé stretnutie a my budeme držať palce Poláškovi s Dodigom. Mužská štvorhra je dnes druhá v poradí, už sa stihla odohrať tá ženská a potom budú nasledovať finále v ženskom a potom aj v mužskom singli. Do začiatku tohto stretnutia ostáva približne 15 minút, znova sa vám prihlásime, keď už budú aktéri na kurte.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Juan Sebastian Cabal, Robert Farah a Ivan Dodig, Filip Polášek. Predbežný začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 18:15.

Dnes sa končí prestížne tenisové podujatie v americkom Cincinnati a Slovensko má stále na tomto turnaji svojho zástupcu. Do finále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Cincinnati sa totižto prebojoval Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom. Slovenský tenista tak môže zabojovať o svoj najprestížnejší titul v kariére.

Spolupráca Poláška s Dodigom je veľmi úspešná, semifinalisti z tohtoročného Wimbledonu sa po tomto podujatí presunuli do Kanady, kde však v Montreale neuspeli hneď v prvom kole. Na americkej pôde sa im však darí opäť úspešne, na ceste do finále slovensko-chorvátska dvojica vyradila dokonca aj už domáce legendy tenisovej štvorhry dvojičky Bryanovcov. V štvrťfinále si poradili s druhým najvyšším nasadeným párom v rámci pavúka a vo finále vyzvú naopak nasadené jednotky.

Juan Sebastian Cabal a Robert Farah je kolumbijska dvojica a zároveň aj najvyššie nasadená dvojica pavúka. Cabal s Farahom sa stala víťazmi tohtoročného Wimbledonu vo štvorhre a určite je táto dvojica favoritom aj tohto finálového stretnutia. Dodig s Poláškom však hrajú vo výbornej forme a určite sa tak môžme tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie. Budeme veriť, že to bude s úspešným koncom pre chorvátsko-slovenskú dvojicu. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:15.