Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
;

Liverpool vyhral v Southamptone, Dúbravku prekonal trikrát Pukki

17.8.2019 18:07 TASR Pridať komentár

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League doma nad Burnley 2:1. O ich triumfe rozhodol v druhom polčase Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal sa ujal vedenia v 13. minúte, keď Alexandre Lacazette ležiac poslal loptu pomedzi nohy brankára Nicka Popea. Ešte do prestávky síce vyrovnal Ashley Barnes, no Aubameyang v 64. minúte strelou z hranice šestnástky rozhodol o triumfe favorita. Arsenal tak má po dvoch dueloch na konte plný počet bodov.
      Stopercentný je zatiaľ aj vicemajster FC Liverpool. V sobotu vyhral na ihrisku Southamptonu 2:1, keď sa o jeho góly postarali Sadio Mané a Roberto Firmino.
      Na prvý bod stále čaká Newcastle United, ktorý prehral na ihrisku Norwichu City 1:3. Hrdinom domácich bol fínsky útočník Teemu Pukki, ktorý slovenského brankára v službách Newcastle Martina Dúbravku prekonal trikrát. Jediný zásah hostí zaznamenal až v nadstavení Jonjo Shelvey.

Manchester City na svojom trávniku dvakrát viedol, no napriek výraznej hernej i streleckej prevahe na tri body nedosiahol. Skóre otvoril v 20. minúte hlavou Raheem Sterling, už o tri minúty neskôr ale vyrovnal Erik Lamela. Sergio Agüero potom upravil na 2:1 z pohľadu domácich, no v 56. minúte Lucas Moura po rohovom kope stanovil presnou hlavičkou konečné skóre. V nadstavenom čase mohli domáci rozhodnúť, no zásah striedajúceho Gabriela Jesusa neplatil po videokonzultácii pre predchádzajúcu ruku.

Premier League - 2. kolo:
      Arsenal Londýn – FC Burnley 2:1 (1:1)

Góly: 13. Lacazette, 64. Aubameyang – 43. Barnes

Aston Villa – AFC Bournemouth 1:2 (0:2)
      Góly: 71. Douglas Luiz – 2. King (z 11 m), 12. Wilson

Brighton & Hove Albion - West Ham United 1:1 (0:0)
      Góly: 65. Trossard – 61. Chicharito

FC Everton – FC Watford 1:0 (1:0)
      Gól: 11. Bernard

Norwich City – Newcastle United 3:1 (1:0)
      Góly: 32., 63. a 75. Pukki - 90.+4 Shelvey
      /M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

FC Southampton – FC Liverpool 1:2 (0:1)
      Góly: 45.+1 Mané, 71. Firmino

Manchester City – Tottenham Hotspur 2:2 (2:1)
      Góly: 20. Sterling, 35. Agüero – 23. Lamela, 56. Lucas Moura

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Gerson Rodrigues zo Slovana dostal podmienečný trest, môže sa odvolať

Luxemburský futbalista Gerson Rodrigues z bratislavského Slovana dostal podmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov a peňažnú pokutu vo výške 1500 eur. V stredu o tom rozhodol luxemburský súd, ktorý uznal Rodriguesa za vinného z troch násilných činov. Voči verdiktu sa môže odvolať, pripomenul luxemburský denník L'essentiel. včera o 17:46 - TASR

Litva zdolala Gibraltár 1:0 aj v odvete a udržala sa v C-divízii

Futbalisti Litvy sa udržali v C-divízii Ligy národov a budú jej súčasťou aj v ročníka 2024/25. V utorkovej odvete v Kaunase zvíťazili nad Gibraltárom 1:0. Prvý zápas vo Faro/Loule sa skončil tiež víťazstvom Litvy 1:0. Neúspešný tím zostúpil do D-divízie LN 2024/25. 26.3.2024 19:57 - TASR

Slováci do 17 rokov postúpili na ME

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov si zahrá v máji na európskom šampionáte na Cypre. Zverenci trénera Branislava Fodreka majú kvalifikáciu už dlhšie za sebou, v skupine skončili druhí so 6 bodmi. Na šampionát napokon postúpili vďaka umiestneniu v tabuľke druhých tímov. 26.3.2024 15:18 - TASR

Koke predĺžil zmluvu s Atleticom Madrid do konca budúcej sezóny

Španielsky futbalista Koke predĺžil zmluvu s Atleticom Madrid do konca budúcej sezóny. Kapitánovi tímu a rekordérovi v počte odohratý zápasov mal vypršať kontrakt v júni. 25.3.2024 16:02 - TASR

Jun-ho Sona po viac ako desiatich mesiacoch prepustili z väzenia

Juhokórejského futbalistu Jun-ho Sona po viac ako desiatich mesiacoch prepustili z čínskeho väzenia a vrátil sa späť do rodnej krajiny. Tridsaťjedenročného reprezentanta minulý rok v máji na letisku v Šanghaji zadržali a obvinili z prijímania úplatkov. 25.3.2024 15:09 - TASR

Cancelo obvinil Manchester City z nevďačnosti a klamstva

Portugalský futbalista Joao Cancelo obvinil Manchester City z nevďačnosti a klamstva ohľadom udalostí z vlaňajšej zimy. Klub ho v januári 2023 nečakane poslal na hosťovanie do Bayernu Mníchov. Neskôr sa objavili informácie, že mal zlý vplyv na svojich spoluhráčov. 25.3.2024 13:20 - TASR

Taliani zdolali v príprave Ekvádor 2:0

Futbalisti Talianska zvíťazili v prípravnom zápase nad Ekvádorom 2:0. Ich góly strelili v 3. minúte Lorenzo Pellegrini a v nadstavenom čase druhého polčasu Nicolo Barella. Taliani tak uspeli aj v druhom stretnutí na turné v USA, v stredu zdolali Venezuelu 2:1. 25.3.2024 07:26 - TASR

USA zdolali vo finále Ligy národov CONCACAF Mexiko 2:0

Futbalisti USA triumfovali vo finále Ligy národov CONCACAF. V pondelkovom zápase zdolali Mexiko 2:0 vďaka gólom Tylera Adamsa a Giovanniho Reynu a uspeli vo všetkých troch doterajších edíciách súťaže. 25.3.2024 07:21 - TASR

Slovenky remizovali v kvalifikácii ME do 17 rokov s Českom a zostúpili

Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov remizovali vo svojom záverečnom zápase na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME 2024 v nemeckom Hannoveri s Českom 1:1. V tabuľke skupiny A1 obsadili so ziskom jediného bodu posledné štvrté miesto a zostúpili do Ligy B. Predtým nestačili na rovesníčky z Francúzska (0:6) a Nemecka (0:2). Postup na šampionát si vybojovali mladé Francúzky. 24.3.2024 18:12 - TASR

Slovenská devätnástka zdolala v prípravnom dueli Írsko 1:0

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zdolala v prvom z dvojice prípravných stretnutí Írsko 1:0, víťazný gól zaznamenal Andy Masaryk. Hralo sa v Dunajskej Strede, odveta je na programe v utorok o 11.30 h v rovnakom dejisku. 23.3.2024 23:11 - TASR