Turnaj hráčov do 17 rokov vo Füssene: Slováci na záver zdolali Švajčiarov v predĺžení

FÜSSEN / BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov zvíťazila vo svojom poslednom zápase na Turnaji 5 krajín vo Füssene nad rovesníkmi zo Švajčiarska 4:3 po predĺžení. Góly slovenského tímu dosiahli Demek, Horváth a Kupčo. Víťazný gól v predĺžení si pripísal Ožvald. Slováci môžu na turnaji obsadiť tretie, prípadne štvrté miesto podľa výsledku posledného zápasu medzi Nemeckom a USA. Prvú priečku na turnaji obsadia Česi vďaka trom víťazstvám zo štyroch zápasov vrátane kľúčovej výhry nad Američanmi, vďaka ktorej majú v prípade bodovej rovnosti lepší vzájomný zápas. Zaujímavosťou je, že jediná prehra českého tímu prišla práve v zápase so Slovenskom.

Mladí Slováci dosiahli vo Füssene dve víťazstvá, prvé v pomere 2:1 nad spomenutým Českom a druhé práve dnes v predĺžení nad Švajčiarskom.