Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Lampard sa nedočkal víťazstva ani doma. Neves zostrelil Manchester United

Futbalisti Manchesteru United remizovali v pondelňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 1:1.

17.08.2019 15:51 , aktualizované: 19.08.2019 22:58
debata

Hostia sa ujali vedenia v 27. minúte po pohotovom zakončení Anthonyho Martiala, v druhom polčase vyrovnal exportnou strelou spoza šestnástky portugalský stredopoliar Ruben Neves. United mohli vyhrať, ale Paul Pogba v 68. minúte nepremenil penaltu.

Manchester United má po dvoch kolách na konte štyri body a je štvrtý, Wolverhamptonu po dvoch remízach patrí 13. pozícia.

Futbalisti Chelsea remizovali na Stamford Bridge s Leicestrom City 1:1. V 7. minúte otvoril skóre jediný Angličan v základnej zostave „The Blues“ Mason Mount, keď využil hrubú chybu v rozohrávke v strede obrany hostí a po dravom prieniku krížnou strelou prekonal brankára Kaspera Schmeichela.

V druhom polčase ale Leicester City vyrovnal vďaka nigérijskému stredopoliarovi Wilfredovi Ndidimu, ktorý po rohu nekompromisnou hlavičkou zariadil deľbu bodov.

Mužstvo trénera Franka Lamparda tak nedokázalo dobre zareagovať na debakel 0:4 v prvom súboji s Manchestrom United a získalo do tabuľky len jeden bod.

Futbalisti Sheffieldu United zvíťazili doma nad Crystal Palace 1:0. O triumfe nováčika rozhodol v prvom polčase stredopoliar John Lundstram.

Rozhodujúci okamih sa zrodil v 48. minúte, keď sa Lundstram presadil z dorážky. Sheffield má na konte štyri body, keď v úvodnom kole remizoval na pôde AFC Bournemouth 1:1.

V sobotňajšom šlágri sa zrodila remíza obhajcu titulu Manchestru City s Tottenhamom Hotspur 2:2. Oba tímy majú na konte štyri body.

Manchester City na svojom trávniku dvakrát viedol, no napriek výraznej hernej i streleckej prevahe na tri body nedosiahol. Skóre otvoril v 20. minúte hlavou Raheem Sterling, už o tri minúty neskôr ale vyrovnal Erik Lamela.

Sergio Agüero potom upravil na 2:1 z pohľadu domácich, no v 56. minúte Lucas Moura po rohovom kope stanovil presnou hlavičkou konečné skóre. V nadstavenom čase mohli domáci rozhodnúť, no zásah striedajúceho Gabriela Jesusa neplatil po videokonzultácii pre predchádzajúcu ru­ku.

Kontroverzný moment sa udial v druhej zo štyroch nadstavených minút. Po rohovom kope lopta prepadla na Gabriela Jesúsa, ktorý sa dobre zorientoval a prekonal Huga Llorisa. Všetkému však predchádzal súboj v pokutovom území, pri ktorom lopta narazila do ruky obrancu Aymerica Laporteho. Pre toto porušenie pravidiel napokon gól platiť nepomohol.

„Musíme to akceptovať. Je to však ťažké, pretože sme strelili gól v samotnom závere,“ cituje BBC slová španielskeho kouča Pepa Guardiolu. Ten však okrem toho pre klubový web skonštatoval, že hráči Manchesteru City odohrali jeden z najlepších zápasoch pod jeho vedením, ale nanešťastie nezvíťazili.

Fanúšikom úradujúceho anglického majstra sa vynorili spomienky na predošlú konfrontáciu s Tottenhamom, ktorá skončila veľmi podobne. Vo štvrťfinálovom odvetnom zápase ostatnej edície Ligy majstrov dostal loptu do siete v nadstavenom čase Raheem Sterling, ale situácii predchádzal ofsajd jeho spoluhráča Sergia Agüera.

Do ďalšej fázy súťaže tak postúpili londýnski „kohúti“ a napokon to dotiahli až do madridského finále, v ktorom podľahli hráčom Liverpoolu po výsledku 0:2.

Kým domáci po zápase smútili, dôvod na úsmev mal 27-ročný Lucas Moura. Otvoril si strelecký účet v novej sezóne, no spôsob, akým sa mu to podarilo si v kariére nepamätá.

„Skóroval som mojim prvým dotykom s loptou, čo bolo úžasné a som za to veľmi šťastný. Nikdy sa mi nič podobné nestalo. Bol to šialený zápas. Dosiahli sme dobrý výsledok na pôde silného súpera, ako je Manchester City. Má skvelý tím, dobre držanie lopty, no najviac je dôležité, aby ste využívali šance. Musíme ďalej pracovať a môžeme dosiahnuť veľké veci,“ povedal Brazílčan v rozhovore pre klubový web Tottenhamu.

„Zamiloval som sa do systému VAR,“ zažartoval po zápase kouč hostí Maurizio Pochettino.

Pre „Citizens“ je to vôbec prvá bodová strata na domácom ihrisku v rámci Premier League od senzačnej decembrovej prehry s Crystal Palace 2:3.

Futbalisti Arsenalu zdolali Burnley 2:1 a do sezóny prvýkrát od roku 2009 vstúpili dvoma výhrami.

Víťazný gól strelil rovnako ako pred týždňom gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

Salto Pierra-Emericka Aubameyanga medzi... Foto: Reuters, DAVID KLEIN
Pierre-Emerick Aubameyang Salto Pierra-Emericka Aubameyanga medzi spoluhráčmi z Arsenalu po góle do siete Burnley.

O vedenie londýnskeho tímu sa postaral v 13. minúte Alexandre Lacazette. Tesne pred polčasom vyrovnal Ashley Barnes, ktorý sa presadil už dvakrát v prvom kole.

Druhý gól domácich strelil v 64. minúte Aubameyang a rovnako ako v prvom kole proti Newcastlu zariadil Arsenalu víťazstvo.

Na oboch zásahoch Arsenalu sa prihrávkami podieľal Dani Ceballos. Španielsky stredopoliar sa stal len tretím hráčom v histórii klubu, ktorý zaznamenal dve asistencie pri ligovom debute. Pred ním sa to podarilo len Rayovi Parlourovi a Henrikovi Mchitarjanovi.

Stopercentný je zatiaľ aj vicemajster FC Liverpool. V sobotu vyhral na ihrisku Southamptonu 2:1.

Liverpool poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Sadio Mané, v 71. minúte na neho nadviazal Roberto Firmino. Zápas v závere zdramatizovala chyba hosťujúceho brankára Adriána, ktorú potrestal Danny Ings.

Španielsky gólman chyboval tri dni po tom, ako Liverpoolu pomohol k víťazstvu nad Chelsea v penaltovom rozstrele Superpohára UEFA. Pri oslavách mu jeden z fanúšikov, ktorý v Istanbule vtrhol na ihrisko, poranil členok a Adriánov štart bol v zápase so Southamptonom neistý.

Na prvý bod stále čaká Newcastle United, ktorý prehral na ihrisku Norwichu City 1:3. Hrdinom domácich bol fínsky útočník Teemu Pukki, ktorý slovenského brankára v službách Newcastle Martina Dúbravku prekonal trikrát. Jediný zásah hostí zaznamenal až v nadstavení Jonjo Shelvey.