Úterý 14.5 11:20 - Strakonice – sraz na autobusovém nádraží

• Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

Úterý 14.5 17:00 - Muzeum Středního Pootaví

Lom vyprovodil nováčka ze Strakonic šestigólovou náloží

Zkušený Jan Šimák předváděl mladíkům Strakonic, jak se pracuje s míčem. Penaltu sice neproměnil, vše za něj ale po střele do brankové konstrukce dotáhli spoluhráči. Radek Trantýr donutil Bálka k vlastenci. Lom rozdrtil Strakonice 6:0. , Autor: Josef Janda

Zkušený Jan Šimák předváděl mladíkům Strakonic, jak se pracuje s míčem. Penaltu sice neproměnil, vše za něj ale po střele do brankové konstrukce dotáhli spoluhráči. Radek Trantýr donutil Bálka k vlastenci. Lom rozdrtil Strakonice 6:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Jak může být těžká premiéra ve vyšší soutěži, pocítili fotbalisté strakonického Junioru v nedělním souboji s Lomem. Třetí tým loňského ročníku krajského přeboru naložil na táborské Svépomoci čtvrtému týmu loňské I. A třídy dárek 6:0 a poslal ho po prvním kole na samotné dno krajského přeboru. Cestu Lomu za prvenstvím po úvodním kole odstartoval v první půli David Neužil a nováček poskládaný převážně z mladíků ročníků 1999 a 2000 se ještě držel. Po změně stran přišly chvíle Michala Rabiňáka, který během minuty přidal dvě branky. Další krizové minuty přišly pro hosty v závěru utkání, kdy inkasovali ještě třikrát. Domácí tak mohli být spokojení nejen s vysokým vítězstvím 6:0, ale také s hrou tří nových členů defenzivy Jiřího Rabiňáka, Ondřeje Kosobuda a skórujícího Karla Chotovinského.

Lom rozebral nováčka ze Strakonic 6:0 a v příštím kole nastoupí v Čimelicích. Junior hostí doma Dražice, které deklasovaly Blatnou 5:0.

TJ Sokol Lom – FK Junior Strakonice 6:0 (1:0), branky: 57. a 58. M. Rabiňák, 21. Neužil, 80. Do Trung, 85. Bálek (vlastní), 90. Chotovinský, rozhodčí Kroutl – Peterka, Brom, ŽK (0-2): 17. Peroutka, 34. Říha, 260 diváků.

Lom: Chylík – Chotovinský, Jelen, J. Rabiňák, Kosobud, Vysušil (74. Voneš), V. Císař (46. M. Rabiňák, 77. Mařík), Šimák, Janů, Neužil (64. Do Trung), Bosnyak (54. Trantýr).

Strakonice: Lízal – Čapek, Bálek, Peroutka, Říha, Němeček, Mls (46. Juhaňák), Petráň (77. Kratochvíl), Moudrý (80. Boukalík), Máška, Šrámek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Lomu Marek Císař promluví o rozdílech mezi poločasy a okomentuje výkony tří nových posil. Kdo byl podle něj nejlepší?