pátek 10.5 19:45 - Stew club, Nádražní 83, Vimperk

• Novoveský utopenec: Hele, nech toho! - divadelní komedie

pátek 10.5 19:00 - Malenice, KD

Ofenziva řádila. Soběslav vyprovodila Sedlčany čtyřkou

Filip Vaněk si plácá s fanoušky. Sedlčanům naložil na cestu domů dva góly. Hosté si nakonec odvezli nášup 0:4. , Autor: Josef Janda

Filip Vaněk si plácá s fanoušky. Sedlčanům naložil na cestu domů dva góly. Hosté si nakonec odvezli nášup 0:4.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Start do nové divizní sezony se soběslavskému Spartaku povedl na výbornou. V sobotním zápase proti Sedlčanům si zastříleli tahouni týmu a vyprovodili Tatran čtyřbrankovým přídělem. Hosté vydrželi skoro poločas, to by ovšem nesměl zaúřadovat Filip Vaněk. Střelec první branky se postavil v důležitém momentu také k penaltě, kterou s jistotou proměnil. Sedlčany se po druhé inkasované brance v polovině druhého poločasu sesypaly a během tří minut inkasovaly další dvě branky. Soběslav zvítězila 4:0 a po předkole Mol Cupu neinkasovala v druhém soutěžním utkání v řadě.

Před gólmanem Martinem Kuníkem tak stojí ve středu 14. srpna velká výzva. Udržet nulu také v prvním kole MOL Cupu proti třetiligovému Benešovu. Zápas začíná v Soběslavi v 17 hodin, divize pak pokračuje pro Spartak už v sobotu dopoledne v Jindřichově Hradci.

FK Spartak Soběslav – TJ Tatran Sedlčany 4:0 (1:0), branky: 39. a 66. (z pen.) Vaněk, 68. Kutner, 71. Varačka, rozhodčí Švorc – Starý, Průcha, ŽK (3-4): 56. Podráský, 74. Bouška, 77. Kuník – 14. Hájek, 61. Lípa, 65. M. Krůta, 68. D. Krůta, 214 diváků.

Soběslav: Kuník – Podráský, Suchan, Bouška, Boháč, Žalda (70. Mazouch), Hromada, Bouchal, Vaněk (77. Suda), Kutner, Varačka.

Sedlčany: Glogar – Kdolský, Lípa (67. Soldát), Repetný, D. Krůta (78. Bláha), Kvěch, M. Krůta, Matoušek (88. Doubrava), Brotánek, Hájek (78. Sochůrek), Sirotek (86. Kouklík).

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete další podrobnosti. Trenér Soběslavi Radek Hajič zmíní, proč je spokojený jen s výsledkem. Co chystá na středu na Benešov v MOL Cupu?

Kapitán Soběslavi Petr Bouchal zhodnotí vystoupení týmu. Zmíní nejen ofenzivní úspěch, ale rozpovídá se také o defenzivní činnosti.