Hokejová osmnáctka vstoupila do Hlinka Gretzky Cupu vítězně, Švýcary porazila po nájezdech

Hokejová reprezentace do 18 let na úvod Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi porazila Švýcarsko 4:3 po samostatných nájezdech. Čeští mladíci ještě minutu a půl před koncem základní hrací doby prohrávali, pak ale zařídil prodloužení utkání Ondřej Baláž. Rozhodující nájezd v rozstřelu proměnil Michal Gut.

Tento článek je více než rok starý.

Břeclav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová osmnáctka skončila na MS ve čtvrtfinále

Hokejová osmnáctka (archivní foto). | Zdroj: iihf.com

Švýcarům vyšel lépe úvod zápasu a už ve třetí minutě je poslal do vedení Valentin Hofer, ale rychlou odpověď už po dvou minutách zařídil Ivan Ivan a obrat dokonal Pavel Novák. Jenže ve druhém dějství se podařilo otočit skóre i Švýcarům, když se během dvou minut prosadili Dario Allenspach a Keanu Derungs.

‚Projekt, jaký nemá v Evropě obdoby.‘ V Česku vznikne univerzitní hokejová liga

Číst článek

Brankář Andri Henauer pak držel těsné vedení Švýcarů až do závěru zápasu, ale 90 sekund před vypršením základní hrací doby ho přece jen dokázal překonat Ondřej Baláž. Rozhodovaly nakonec až nájezdy a protáhly se do sedmé série, v níž o výhře českých mladíků rozhodl Michal Gut.

Ve druhém utkání břeclavské skupiny deklasovali Kanaďané Finy 6:0. Rovněž šest branek nastříleli ve skupině B v Piešťanech Rusové Američanům a otočili tak stav 0:2 po první třetině na konečných 6:2. Domácí Slováci podlehli Švédům těsně 2:3.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
ČR - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. Ivan, 14. P. Novák, 59. Baláž, rozhodující sam. nájezd Gut - 3. Hofer, 24. Allenspach, 26. Derungs.