Klokani obrali Plzeň o body. Olomouc vyloupila Liberec, trenéři sbírali karty

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Liberce v sobotním úvodním duelu prohráli doma se Sigmou Olomouc 0:1 a jeden gól stačil k tříbodovému zisku i Slovácku. To vyhrálo nad Zlínem. Ve Vršovicích pak Bohemians remizovali s Plzní 0:0. Západočeši poskočili na první místo průběžné tabulky, ale také poprvé v tomto ligovém ročníku ztratili body.

Fotbalisté Viktorie Plzeň Michael Krmenčík a Jan Kopic se v Ďolíčku výhry nedočkali.

Fotogalerie

Gólové menu je zatím v sobotu hodně střídmé. Slovácko doma vyválčilo tři body v duelu se Zlínem díky zásahu útočníka Zajíce ze závěru prvního poločasu. Zlín se v koncovce neprosadil a zaknihoval už třetí porážku v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

S jednou vstřelenou brankou si museli vystačit i v Liberci. Domácí Slovan podlehl Sigmě Olomouc 0:1, když se rovněž chvíli před poločasem trefil do sítě Severočechů Plšek. Domácí tým nasbíral šest žlutých karet, dvě z nich viděli trenéři.

Plzeň si přijela po výprasku v Řecku spravit náladu do Vršovic, jenže se jim to moc nepovedlo. Ze hřiště Bohemians si odváží jen bezbrankovou remízu. Ta se z pohledu Západočechů může pod vlivem posledních vystoupení v Ďolíčku jevit jako přijatelný výsledek. Plzeň totiž na půdě Bohemians v předchozích dvou případech nevyhrála a dostala 7 branek... Tentokrát tak alespoň udržela čisté konto.