sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

Osek nasázel pět gólů Žichovicím, v brance soupeře vypomohl Bohumil Mára

Osek - Žichovice 5:2 , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Osek - Žichovice 5:2     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

OSEK – Pěti vstřelenými góly v generálce se fotbalisté Oseku naladili na nový ročník krajského přeboru. V pátek 2. srpna na svém hřišti porazili Žichovice, soupeře z I. A třídy, v poměru 5:2 (2:1). Západočechy vede jako trenér Michal Čadek a z Oseku tam po minulé sezoně zamířil gólman Jakub Kozlík, který však chyběl z osobních důvodů. Zastoupil ho strakonický fotbalový nestor Bohumil Mára a několikrát svůj „nový“ tým podržel, a to i přes pět inkasovaných gólů.

Osečtí vedli po necelé čtvrthodině 2:0, když první gól si dali hosté sami a druhý přidal po chvíli Jakub Říský. Toho pak dvakrát vychytal zmíněný Mára a jednou mu pomohlo břevno. Další šance domácích zůstaly nevyužity. Ve 45. minutě soupeř po závaru snížil, když si Kinkor ve snaze zabránit inkasování dal vlastní gól.

Po hodině hry napřáhl za vápnem Jan Hájek a zvýšil, pět minut nato se střelecky prosadil Brabec, který ve své další šanci nastřelil tyč. Pátou trefu přidal Jakub Říský deset minut před koncem a v poslední minutě hosté korigovali po chybě brankáře z bezprostřední blízkosti.