CEE Cup: Slavia padla s obhájci z Palmeiras 2:5. Prohrála i Sparta

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Druhým hracím dnem v Praze pokračoval mezinárodní turnaj výběrů do 19 let - CEE Cup. Sparta v prvním pátečním zápase podlehla Šachtaru Doněck 1:2 a zkomplikovala si cestu do možného finále. Výhra Dinama Záhřeb nad Besiktasem 2:1 sparťany odsunula na třetí místo v tabulce. Prohrála i Slavia, která padla s obhájci z brazilského Palmeiras vysoko 2:5. V posledním utkání remizovalo turecké Altinordu s Burnley 1:1.

ZÁZNAM: Slavia - Palmeiras 2:5

Palmeiras předvedli svoji technickou vyspělost a pražské Slavii nadělili pět branek. Hattrickem k tomu přispěl ofenzivní klenot Fabricio. Palmeiras tak se šesti body vedou skupinu B.

Palmeiras začali zápas bleskově a prosadili se hned v první minutě, když se trefil Joäo Felipe. Slavia ale na nic nečekala a o tři minuty později srovnala krok. Dva hráči se dostali do samostatného úniku, Jonáš Kneifel dostal míč naservírován před prázdnou branku a v zakončení se nemýlil. V 11. minutě se dostal ke střele opět Joäo Felipe, ale poslal ji těsně vedle levé tyče branky, kterou strážil Christian Fülop. O tři minuty později dostal přihrávku ve vápně aktivní Felipe, dal si míč na levačku a vystřelil, Fülop jeho střelu vyrazil na roh.

V 17. minutě prodribloval s míčem po pravé straně Lucas, hledal svého spoluhráče ve vápně, kde si ho ale málem srazil do vlastní sítě obránce Slavie. Míč skákal po brankové čáře, nakonec jej však ukořistil brankář Fülop. O 10 minut později zahrávala Slavia roh, odražený míč se dostal k Hájkovi, jehož střela z 25 metrů těsně minula levou tyč. Palmeiras však udeřili hned o chvíli později, když Fülopovu rozehrávku vystihnul Fabrício a střelou z obrovské dálky překonal slávistického brankáře.

Pět minut před koncem prvního poločasu se míč dostal k Joäo Felipemu, který si poradil s obráncem Slavie, vystřelil a jeho střelu tečoval Fabrício. Ten tak vstřelil již čtvrtou branku na turnaji. Slavia mohla dvě minuty před poločasem snížit, Jurásek uháněl sám na branku, jenže se s ním rychle vrátil i Geovane Rocha a míč mu odebral. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro Palmeiras.

Po osmi minutách druhého poločasu se ke střele dostal Leo Gajdošík, jeho projektil ale těsně minul branku brazilského týmu. O další dvě minuty později dostal Matěj Jurásek krásnou přihrávku za obranu, míč si zasekl a krásným lobem překonal brazilského brankáře! V 72. minutě se dostal míč po centru z levé strany k Jakubu Kopáčkovi, kterého ale skvěle vychytal brankář Leandro.

Kopáček se navíc při této šanci zranil a musel střídat. O chvíli později se snažila Slavia rozehrát na krátko, jenže Fülop o míč přišel, ten se dostal k Fabriciovi, který efektním zakončením zkompletoval hattrick. Na samém konci zápasu se ještě prosadil Marcelo, který si navedl míč na levou nohu a trefil se přesně k pravé tyči. Palmeiras tak v zápase týmů, které vyhrály úvodní zápas, porazili Slavii a udělali velký krok na cestě k vítězství ve skupině a postupu do finále.

ZÁZNAM: Sparta - Šachtar Doněck 1:2

Fotbalisté Sparty nevyužili možnost přiblížit se účasti ve finále, když podlehli Šachtaru Doněck 1:2, navíc obdrželi v závěru červenou kartu. Šachtar se díky výhře dostal do čela tabulky skupiny A.

Zápas začal zostra a ve 2. minutě viděl obránce Vitík žlutou kartu, když fauloval hráče Šachtaru. První velkou šanci zápasu viděli dávaci od Suchomela, jehož střela z dálky trefila tyč. První šanci v podání ukrajinského týmu měl Sudakov, který se řítil na bránu, ale hráči Sparty ho v poslední chvíli zastavili. Další vzrušení nastalo po zákroku Szewieczeka, který fauloval na hranici vápna, ale následný přímý kop Šachtar nevyužil, když střela mířila do zdi. Blízko gólu byli hosté po střele Abdulajeva, do které na poslední chvíli skočil kapitán Sparty Gelashvili a zablokoval ji. První branka zápasu padla z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po faulu na hranici vápna. Sudakov nedal Tůmovi šanci a poslal Šachtar do vedení.

Do druhého poločasu vstoupil lépe ukrajinský celek, když Sudakov skvěle vyslal přihrávku za obranu na nabíhajícího Abdulajeva, který obešel brankáře Tůmu a poslal míč do prádné branky - 0:2. V 53. minutě zahrozila Sparta, když našel Šilhart ve vápně Bláhu, který hlavičkoval nad branku. Letenští snížili zásluhou Suchomela, který si našel odražený míč po rohu a skvělou střelou levačkou ho napálil do branky. Sparta se poté pokoušela chodit rychleji dopředu, ale nedokázala snahu přetavit ve vyrovnávací branku. V 74. minutě navíc viděl Šilhart červenou kartu a sparťanské šance na dobrý výsledek se tak rozplynuly. Po vítězství 2:1 se dostal do čela tabulky skupiny A ukrajinský Šachtar.

ZÁZNAM: Besiktas - Dinamo Záhřeb 1:2

Úvod zápasu nabídl vyrovnanou podívanou a do vedení se dostal ve 27. minutě Besiktas, který měl možnost zahrání přímého kopu ze zajímavé pozice. Postavil se k němu kapitán Anil Gonderic a skvěle umístěnou střelou do pravého horního rohu nedal brankáři Dinama šanci. V 37. minutě se celek ze Záhřebu dostal po hezké kombinaci na pravém křídle do vápna, ale přihrávka našla pouze obránce Besiktase, který míč odkopl do bezpečí. Těsně před poločasem odpískal rozhodčí faul na kraji vápna, když byl nedovoleně zastaven aktivní Julardžija. K přímému kopu se postavil sám faulovaný, ale jeho střela letěla doprostřed brány a brankář Cinar si s ní bez problémů poradil.

Dinamo se ve druhém poločase začalo hnát za vyrovnáním a v 52. minutě se dostalo do dvou velkých šancí. Ani jedna z nadějně vypadajících střel ale brankou neskončila. V 57. minutě obdržel žlutou kartu obránce Besiktase Boynuuzun a Dinamo navíc zahrávalo přímý kop, který nádherně zakroutil do šibenice Julardžija a vyrovnal na 1:1. Chorvaté byli aktivní, vypracovali si několik nadějných příležitostí a jedna z nich skončila gólem. Po výborném centru z levé strany se prosadil hlavou Dominik Rešetar a poslal Chorvaty do vedení 2:1. V nastavení druhého poločasu se do výborné pozice dostal útočník Besiktase, ale odkrytou branku přestřelil. V poslední minutě nastavení pak Dinamo trefilo tyč. Chorvatský účastník mládežnické Ligy mistrů tak stále může po výhře postoupit do finále turnaje, Besiktas ale šanci na první místo definitivně ztratil.

ZÁZNAM: Altinordu - Burnley 1:1

Vyrovnaný zápas skončil remízou, když nejprve poslal Altinordu do vedení Mustafa Kaya, ale na jeho trefu zareagoval ve druhé půli Michael Mellon. Díky tomuto výsledku postupuje do finále turnaje již pod dvou odehraných zápasech Palmeiras.

Altinordu se hned v úvodu zápasu dostalo do vedení, když obránce Burnley odvrátil centr z levé strany pouze k Mustafovi Kayovi, který napálil míč za bezmocného brankáře Thomase. Turecký tým převzal od začátku iniciativu, z čehož pramenily i fauly Burnley. Za jeden viděl Mitch George žlutou kartu. Ve 12. minutě zkoušel štěstí znovu Kaya, ale jeho střela byla tentokrát zblokována a Thomas s ní neměl problémy.

O chvíli později mohlo Burnley vyrovnat, když se do obrovské šance dostal Woods, který však z malého vápna branku netrefil. Nedlouho na to kopalo Altinordu rohový kop, míč se dostal k Rahmi Kayovi, jehož hlavička skončila na pravé tyči. Oba týmy na sebe byly výborně takticky připravené a do šancí se moc nedostávaly. Dobrou akci předvedl pravý obránce Altinordu Furkan Metin, který si všiml nabíhajícího Hidayetoglua, jenže obránce Burnley ukázal výbornou předvídavost a přihrávku vystihl.

Poločasová přestávka hráče Burnley nabudila a do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji. Za tuto aktivitu byli brzo odměněni, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Michael Mellon a vyrovnal na 1:1. Nasazení se oběma celkům vytknout nedalo, ale v určitých momentech je od potenciální šance dělilo lepší řešení situací. V 66. minutě se dostal tváří v tvář brankáři Altar Han Hidayetoglu, ale Thomas jeho střelu skvěle vyrazil pravou rukou na roh.

O pár minut později pak ještě zkoušel štěstí Jo McGlynn, ale s jeho střelou si poradil brankář Mertan Dagli. Do konce zápasu již velké šance k vidění nebyly a zbývající čtvrthodina nabídla hlavně žluté karty a dokonce jednu červenou, když byl vyloučen obránce tureckého týmu Anil Doyuran. Vyrovnaný zápas skončil spravedlivou remízou a největší radost z ní musí mít hráči Palmeiras, kteří díky tomu postupují do finále!

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.