Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Belgičan Laurent Hoffmann získal na Těrlickém okruhu sebedůvěru. V Hořicích ho čeká natáčení a další bitva s Lagrivem. „Udělám vše, abych vyhrál“

Byť obhajuje loňskou druhou pozici, ambice má ještě vyšší. Belgický závodník Laurent Hoffmann vstoupil do letošního seriálu IRRC ve třídě Supersport výborně a bude nahánět francouzského šampiona Matthieu Lagriva. Právě souboj těchto dvou jezdců byl ozdobou nedávného podniku v Těrlicku. Hoffmann ve druhém závodě těsně Lagriva porazil a připravil ho o stoprocentní bodový zisk. „Chci se opět stát šampionem,“ říká sympaťák, jenž je mimo jiné jednou z postav nově vznikajícího filmu z prostředí road racingu.
hoffmann

Laurente, dosavadní závody sezony tě zastihly ve velmi dobré formě. Panuje spokojenost?
Jsem rád, že motorka funguje skvěle a sezóna probíhá bez pádů.

Zisk 114 bodů po třech podnicích IRRC je skvělým počinem. Mohlo být ještě lépe?
Určitě mohlo, ale bohužel jsem ztratil několik bodů kvůli věcem, které jsem nemohl změnit.

Lídrem dosavadního průběhu šampionátu je Matthieu Lagrive. Věříš si na něj letos?

Bude to těžké, protože je to profesionální jezdec s obrovskými zkušenostmi. Ale určitě budu bojovat až do konce.

V Těrlicku jsi obhájce titulu dokázal jednou porazit. Jak sis těsný souboj s Francouzem užíval?
Dalo mi to hlavně hodně sebedůvěry. Právě v Těrlicku jsem si dokázal, že není neporazitelný.

Jaké máš v letošní sezoně ambice?
Pochopitelně je mým cílem stát se opět šampionem, jako tomu bylo v letech 2012 a 2013.

Dalším letošním podnikem IRRC je belgická Chimay, co o trati v rodné zemi soudíš?
Chimay byl můj úplně první závod v kariéře. Vlastně jsem tam absolvoval nejvíc závodů a získal i nejvíc vítězství. Je to moje domácí trať, takže ji mám opravdu hodně rád.

Už ani ne za měsíc se startovní pole přesune do Hořic. Jak se na místní okruh těšíš?
Těším se strašně moc, protože je to nejhezčí závod sezóny. Vše je v Hořicích perfektní - zázemí, organizace, fanoušci. V loňském roce jsem zde byl poprvé na stupních vítězů a tento rok udělám vše pro to, abych vyhrál.

AKTUÁLNÍ POŘADÍ IRRC, třída Supersport:
1. Matthieu Lagrive (Francie) – 145 bodů
2. Laurent Hoffmann (Belgie) – 114 bodů
3. Christian Schmitz (Německo) – 96 bodů
4. Anssi Koski (Finsko) – 62 bodů

NOVĚ VZNIKAJÍCÍ FILM S ÚČASTÍ LAURENTA HOFFMANNA
Příběh se bude odehrávat v prostředí road racingu. Hlavní hrdina měl na dosah titul šampiona, ale po vážné nehodě se musí vyrovnat s tím, že návrat k závodění již není možný. Závodění bylo jeho smyslem života. Hlavního hrdinu bude ztvárňovat vycházející hvězda evropského filmu Matteo Simoni. Laurent Hoffmann ho bude na své motorce zastupovat v akčních scénách. Štáb proto s Laurentem jezdí téměř celou sezónu, aby co nejvíce vystihl prostředí závodů. Celý štáb zavítá i v srpnu do Hořic (5. podnik IRRC – 17.-18.8. 2019). Laurent si hořickou trať velmi oblíbil, ať už vzhledem k její výjimečnosti, obtížnosti a samozřejmě i pro obrovské fanouškovské zázemí. Belgický film bude režírovat Lieven van Baelen.