StoryEditor

Djokovič: päť hodín, setov aj titulov

16.07.2019, 00:00
Najdlhšie finále mužskej dvojhry na ikonickom Wimbledone bolo doslova reklamou na tenis. Z výhry sa napokon tešila srbská svetová jednotka, ktorá tak zinkasovala prémiu 2,35 milióna libier.

Ak by sa v tenise udeľovala remíza, tento zápas by si ju nesporne zaslúžil. Napokon, keď hráči strávia na dvorci v maximálnom nasadení päť hodín a svojím umením dvíhajú divákov zo sedadiel, porážku si nezaslúži ani jeden. Aj tak sa však po 297 minútach tešil zo svojho piateho londýnskeho titulu Srb Novak Djokovič, ktorý zdolal nestarnúceho Švajčiara pomerom 3:2 na sety. Pritom posledný set musel rozhodnúť až špeciálny tajbrejk. Záverečný set teda ukoristil pre seba pomerom 13:12 na gemy...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-04-23 21:32:21 - Feat.: - Title: Športové hnutie si chváli nové ministerstvo. Keketi hľadá možnosti na podporu aj z Tiposu 02 - Modified: 2024-04-21 21:16:35 - Feat.: - Title: Real Madrid 03 - Modified: 2024-04-23 13:46:35 - Feat.: - Title: FNC 6 priniesol výhru Fikiho Sulíka aj bizarný ženský súboj. Tlkanec ustál nemožné, Flexking zostáva neporazený 04 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 05 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
26. apríl 2024 09:08