Sokolský zpravodaj

Na úvod ME lekce v arménském vedru. Devatenáctku vyškolila Francie

Start evropského šampionátu v Arménii si asi česká reprezentace do 19 let představovala odlišně. V prvním utkání ve skupinové fázi prohrála s Francií jednoznačně 0:3. Další zápas čeká svěřence Jana Suchopárka ve čtvrtek proti Norsku. Přímý přenos sledujte od 16:35 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Utkání Česko "19" - Francie "19"
zdroj: twitter.com/Česká fotbalová reprezentace

Národní tým kousal v Jerevanu po závěrečném hvizdu vysokou porážku, ale skórovat mohl jako první. Ve 12. minutě totiž neproměnil samostatný nájezd Michal Kohút a favorité ze země galského kohouta trestali.

Skóre otevřel v 41. minutě z pokutového kopu Alexis Flips, který chladnokrevně překonal Matěje Kováře. Stejný hráč zdvojnásobil náskok krátce po změně stran pohotovou otočkou a třetí gól přidal v 52. minutě Charles Abi, jenž využil přesný centr Théa Ndicka Matama.

Češi měli následně několik možností ke korekci výsledku, ale Tomáše Kepla vychytal brankář Stefan Bajič a hlavičce kapitána Davida Heidenreicha zabránil v cestě do sítě obětavým zákrokem Ndicka Matam. Na druhé straně odmítl hattrick Flips.

"Soupeř vyhrál jednoznačně zaslouženě, měl kvalitní hráče, rychlostně skvěle vybavené, pohybově nadané. Co vidím jako největší rozdíl, byla technická dovednost hráčů. Nás nejvíc srážela technická nekvalita, chyb bylo strašně moc. Byli jsme hrozně zbrklí," řekl trenér Suchopárek. "Než jsme dostali gól po ruce ve zdi, na šance to bylo skoro vyrovnané. Padla branka z penalty následně po zahájení druhé půle a bylo víceméně po utkání," dodal.

"Zápas pro nás nedopadl příznivě, ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na další dva, které budeme chtít zvládnout a postoupit do semifinále," doplnil kapitán Heidenreich.

Reprezentace se na šampionát dostala díky nečekanému vítězství ve skupině elitní fáze kvalifikace, ve které za sebou nechala silnou Anglii, Řecko i Dánsko. Maximem národního týmu na ME fotbalistů do 19 let je stříbro z roku 2011.