Sportovní střelec Korčák se v italském Lonatu stal juniorským mistrem světa ve skeetu

Sportovní střelec Daniel Korčák se stal v Lonatu v Itálii juniorským mistrem světa ve skeetu. Devatenáctiletý brněnský brokař tak navázal na sobotní seniorské zlato Tomáše Nýdrleho.

Tento článek je více než rok starý.

Lonato (Aktualizováno: 17:00 10. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skeet (ilustrační foto)

Skeet (ilustrační foto) | Foto: imago sportfotodienst/MATHIAS BERGELD,via www.imago-images.de | Zdroj: ČTK

Do šestičlenného finále postoupil Korčák se 120 zásahy z třetího místa, ale v boji o medaile kraloval. Trefil 55 terčů a o jeden předčil domácího vítěze kvalifikace Andreu Lapucciho. V týmové soutěži obsadilo české družstvo čtvrté místo.

Loni Korčák na MS v Koreji přispěl k týmovému zlatu, v individuální soutěži juniorských skeetařů skončil pátý. Na ME byl s českým týmem stříbrný.

V soutěži žen v Lonatu se české střelkyně do finále neprobojovaly, nejlepší z nich byla v kvalifikaci 22. Martina Skalická. Družstvo skončilo šesté.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu (Itálie):
Skeet:
Ženy: 1. Bacosiová (It.) 58 - vyrovnaný světový rekord, 2. Wej Meng (Čína) 53, 3. Larssonová (Švéd.), ...v kvalifikaci 22. Skalická, 23. Šindelářová, 31. Šumová (všechny ČR).
Družstva: 1. USA 356 - světový rekord, 2. Itálie 355, 3. Čína 348, ...6. ČR 340.

Junioři: 1. Korčák (ČR) 55, 2. Lapucci (It.) 54, 3. McNeill (Brit.), ...v kvalifikaci 19. Klika, 23. Stránský (oba ČR).
Družstva: 1. Itálie 356, ...4. ČR 347.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít