Mladí blanenští sportovci sklízeli úspěchy na dětské olympiádě

8. července 2019, sport, přečteno: 2317×

Úspěšní byli mladí blanenští sportovci, kteří reprezentovali Jihomoravský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji. Do Blanska přivezli zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová vezou z Olypmipády dětí a mldáeže v Libereckém kraji bronzové medaile z běhu na 300 metrů v kategorii mladších a starších žákyň. V Jablonci je doprovázel trenér Jiří Ošlejšek. Foto: M. Bezdíček

K favoritkám patřily atletky Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová. Obě startovaly v běhu na 300 metrů a ve skoku vysokém a byly také nominovány do smíšených běžeckých štafet. Suverénně postoupily do finálových bojů, kde obě zaběhly nové osobní výkony: Veronika Jakusidisová doběhla třetí v čase 39.75 vteřiny a Dominika Bezdíčková doběhla také na třetím místě čase 41.18, když jí k druhému místu chybělo pouhých 6 setin sekundy.

Dominika Bezdíčková skončila v běhu na 300 metrů mezi mladšími žákyněmi třetí. Foto: M. Bezdíček

Ve skoku vysokém však dívky nepředvedly své nejlepší výkony, když Veronika skončila těsně pod stupni vítězů, a to na čtvrtém místě výkonem 163 cm a Dominika na šestém místě výkonem 153 cm. Obě pak ještě běžely štafetu, kde Veronika ve starším žactvu skončila opět na nepopulárním čtvrtém místě a štafeta mladších skončila na dvanáctém místě.

Dvě stříbra z prsařských závodů na 100 a 200 metrů veze do Blanska plavkyně Anna Šťávová. Foto: M. Bezdíček

„Obě mladé atletky však svými výkony přispěly nejen k prvnímu místu atletek v pořadí krajů, ale i do celkového pořadí, kde Jihomoravský kraj skončil na třetím místě.  Za náš oddíl byl ve výpravě ještě trenér Blanenské atletiky Jiří Ošlejšek. Holkám blahopřejeme k vynikajícím výkonům a reprezentaci města Blanska a kraje,“ uvedl Martin Bezdíček z oddílu atletiky ASK Blansko.

Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová vezou z Olypmipády dětí a mldáeže v Libereckém kraji bronzové medaile z běhu na 300 metrů v kategorii mladších a starších žákyň. Foto: M. Bezdíček

Z Olympiády dětí a mládeže však vezou do Blanska další medaile plavkyně Anna Šťávová, která vybojovala stříbra v prsařských závodech na 100 a 200 metrů, a triatlonista Tomáš Komárek veze bronz ze štafety.

Triatlonista Tomáš Komárek vybojoval v závodě štafet bronzovou medaili. Foto: M. Bezdíček

Basketbalistky Zuzana Křížová a Jana Streitová pak vybojovaly v jihomoravském dresu zlato.