Paralympijský magazín

Mladá Boleslav uspěla v generálce i bez Komličenka. Olomouc padla s belgickým Mouscronem

Před pátečním startem nejvyšší soutěže odehrála trojice prvoligových celků generálku a vítězně ji zvládli fotbalisté Mladé Boleslavi a Opavy. Středočeši zdolali druholigový Sokolov 2:0, Slezané stejným výsledkem přetlačili druholigový slovenský Poprad. Před soupeřem se naopak musela sklonit Olomouc, která uzavřela rakouské soustředění porážkou s belgickým Mouscronem 0:2.

Muris Mešanovič v dresu Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Sigma na soustředění jednou prohrála a remizovala a v posledních třech přípravných duelech nezvítězila. "Zápas měl kvalitu, hrál se rychlý důrazný fotbal a to se mi líbilo. Naše první velká šance přišla v prvním poločase, kdy jsme netrefili prázdnou bránu. Potom jsme při jejich presinku inkasovali po špatné rozehrávce," hodnotil olomoucký trenér Radoslav Látal.

"Další gól jsme si dali víceméně sami. Někteří hráči ukázali, že je s nimi ještě potřeba pracovat. Dvě utkání v Rakousku mi určitě otevřela oči v tom, s kým můžu počítat do mistráků a s kým ne," dodal Látal.

Opava si před startem ligy spravila chuť po předchozích dvou porážkách. Skóre otevřel po standardní situaci dorážkou Jan Žídek a pojistku přidala v 50. minutě jedna z letních posil, střídající Karol Mondek.

Fotbalisté Mladé Boleslavi si před startem ligy poradili se Sokolovem

Také Mladá Boleslav vyhrála po předchozích dvou nezdarech, které utrpěla ještě na soustředění v Rakousku. Ve 42. minutě nejprve Muris Mešanovič nedal penaltu, ale ještě do poločasu z dorážky přece jen otevřel skóre. V 71. minutě se pak z voleje prosadila jedna z nových tváří, mladík Jonas Auer. Kvůli zranění nehrál nejlepší střelec minulé ligové sezony, ruský útočník Nikolaj Komličenko.