Úterý 16.4 17:00 - Městská knihovna v Milevsku

• Toulky za poznáním - Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy

Úterý 16.4 18:00 - Dům kultury Milevsko

Přes sedmdesát závodníků bojovalo u Tálínského rybníka

TÁLÍN – V sobotu 6. července startoval v Tálíně už 25. ročník Jihočeského triatlonu, který pořádá Progress TT Tálín a Obec Tálín. Jako první se na trať dostaly děti, následovala soutěž vozíčkářů a dvě hodiny po poledni odstartoval hlaví závod. Závodníky nejdříve čekalo 700 metrů plavání v místním rybníku, potom odjeli 24 kilometry dlouhý cyklistický úsek a na závěr odběhli 6 kilometrů po svých. Jako první protrhl cílovou pásku Jiří Fencl z TCV Jindřichův Hradec, druhý doběhl Jiří Stuchlík z TT Tábor a stupně vítězů doplnil Jan Sneberger z Příbrami. Nejrychlejší ženou byla Lenka Fanturová z VSK FTUS Praha.