Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Jezdec Vašík Šmatolán bodoval s Almou

První části sezóny Vendy Šmatolána v parkurech dopadla více než dobře. První závody v Poděbradech s Rusalkou v S parkuru 130 cm skončil na 3. místě, další závody v Nymburku vyhrál a následně bodoval v Dolním Přímu.

Kamarád mu přivezl zkaženou kobylku Almu (aby ji opravil), s ní se nakonec umístil na 2. místě v Chlumci n. C . Dal si s ní práci a přineslo to ovoce, protože s Almou na Mistrovství kraje obsadil 2. místo a se svou klisnou Rusalkou byl hned za ni 3. místě. V otevřené soutěži s Almou skončil  i s Rusalkou obsadil čtvrté místo. Pak skákal s Rusalkou ST**, tzn. 140cm každý skok,  což byl její první tak těžký parkur a zároveň kvalifikace na MČR a nakonec obsadil neuvěřitelné 2. místo.

Venda má 20 let a vyhrál již 64 parkurů. Na tuto neděli byl pozván na prestižní skákání na Slavnosti koní na Kuks, kde s Rusalkou skákal mini-maxi 180cm, nakonec vše perfektně skočeno.  Nyní máme dilema, jestli jet na MČR, kde má již splněnou kvalifikaci anebo jet na pozvání do německého města Zeitz na Mistrovství Saska, kde již v minulosti skončil na 4. místě, ale je to 400 km.

Nyní jedeme do Opočna, kde byl loni na 2. místě, vezeme tam oba koně a pak se musíme rozhodnout. V tomto našem náročném sportu je to hlavně o penězích a sponzorech a ty my bohužel nemáme, rozhodování je proto velmi těžké. Chtěl bych tímto poprosit v našem motocyklovém ráji, jestli by se nenašel nějaký sponzor i na koně, jediným zůstává město Hořice, za což velmi děkujeme!