Golf Time

Haiti zaskočilo Kanadu a po obratu postoupilo do semifinále Gold Cupu

Fotbalisté Haiti se poprvé probojovali na mistrovství Severní a Střední Ameriky do semifinále. V zápase s Kanadou sice prohrávali v poločase 0:2, ale od 50. minuty skórovali třikrát, už neinkasovali a postarali se v Houstonu o senzaci. Druhým semifinalistou se v sobotu stali sedminásobní šampioni Mexičané po penaltovém rozstřelu s Kostarikou.

Radost fotbalistů Haiti
zdroj: USA Today Sports autor: John Glaser

Mexiko je se sedmi tituly nejúspěšnějším týmem Zlatého poháru a proti Kostarice se prosadilo jako první. Těsně před pauzou dostal favorita do vedení Raúl Jiménez, byť měl kolem sebe pět obránců.

V 52. minutě vyrovnal z penalty kapitán Bryan Ruiz a po bezbrankovém prodloužení rozhodl v šesté sérii brankář Guillermo Ochoa, když vychytal Keyshera Fullera.

Fotbalisty Haiti k obratu ve druhé půli vyburcoval proslov obránce Andrewa Jeana-Baptistea o poločasové přestávce.

"Můžeme psát historii. Řekl jsem klukům, že pro některé je to poslední Zlatý pohár, tak ať jdou a dají do toho všechno. A zázrak se skutečně stal," řekl.

Až 101. tým světového žebříčku narazí právě na Mexiko v semifinále. O zbývající místa se utkají ve Filadelfii Jamajka s Panamou a obhájci titulu Američané s dalším překvapením turnaje Curacaem.