Senzace je na světě. Fotbalisté Haiti zaskočili Kanadu a jsou v semifinále Gold Cupu

Fotbalisté Haiti se poprvé probojovali na mistrovství Severní a Střední Ameriky do semifinále. V zápase s Kanadou sice prohrávali v poločase 0:2, ale od 50. minuty skórovali třikrát, už neinkasovali a postarali se v Houstonu o senzaci. Druhým semifinalistou se v sobotu stali sedminásobní šampioni Mexičané po penaltovém rozstřelu s Kostarikou.

Fotbalisté Haiti zaskočili Kanadu a jsou v semifinále Gold Cupu.

Mexiko je se sedmi tituly nejúspěšnějším týmem Zlatého poháru a proti Kostarice se prosadilo jako první. Těsně před pauzou dostal favorita do vedení Raúl Jiménez, byť měl kolem sebe pět obránců. V 52. minutě vyrovnal z penalty kapitán Bryan Ruiz a po bezbrankovém prodloužení rozhodl v šesté sérii brankář Guillermo Ochoa, když vychytal Keyshera Fullera.

Fotbalisty Haiti k obratu ve druhé půli vyburcoval proslov obránce Andrewa Jeana-Baptistea o poločasové přestávce. "Můžeme psát historii. Řekl jsem klukům, že pro některé je to poslední Zlatý pohár, tak ať jdou a dají do toho všechno. A zázrak se skutečně stal," řekl.

Až 101. tým světového žebříčku narazí právě na Mexiko v semifinále. O zbývající místa se utkají dnes ve Filadelfii Jamajka s Panamou a obhájci titulu Američané s dalším překvapením turnaje Curacaem.

Zlatý pohár, mistrovství Severní a Střední Ameriky ve fotbale:
Čtvrtfinále (Houston):
Haiti - Kanada 3:2 (0:2). Branky: 50. Nazon 70. Bazile z pen., 76. Guerrier - 18. David, 28. Cavallini.
Mexiko - Kostarika 1:1 PP (1:0), pen. 5:4. Branky: 44. Jiménez - 52. Ruiz z pen.