Tomáš Bárta

Tomáš Bárta | foto: Profimedia.cz

Mistrem republiky v silničním závodě třiadvacítek je Bárta

• 0
Tomáš Bárta z týmu Tufo Pardus Prostějov zvítězil v silničním závodě cyklistů do 23 let na společném mistrovství České republiky a Slovenska. Těsně druhý dojel dnes v Trnavě Vojtěch Sedláček. Těsný byl i souboj o zlato mezi juniory, získal ho nakonec Pavel Bittner.

Na muže ve třiadvacítce čekala porce 155 kilometrů. Vítězný Bárta ji zvládl v čase 3:40:32, stejně dobře si vedl Sedláček, který má už bronz ze čtvrteční časovky ve Voderadech. Třetí František Honsa zaostal jen o necelé dvě vteřiny. Všichni tři byli zároveň i nejlepší v absolutním pořadí se slovenskými jezdci.

Junioři museli do cíle zvládnout 125 kilometrů. Rovněž tam byl závěr těsný. Bittner, závodník stáje Mapei Merida Kaňkovský, vrátil Jakubu Ťoupalíkovi porážku z časovky. Bronz vybojoval René Smékal.

V neděli vyvrcholí šampionát očekávaným závodem elitní mužské kategorie. Za účasti obhájce prvenství Josefa Černého či hvězd Zdeňka Štybara a Slováka Petera Sagana se odstartuje v pravé poledne.