OB na Českých akademických hrách

26.6.2019 Petr Klimpl

V Brně se konaly České akademické hry, jejichž součástí byly tradičně i dva závody v orientačním běhu.

ČAH pořádalo Vysoké učení technické v Brně, technicky ho zajišťovala Tesla Brno.

V úterý po obědě proběhl sprint s centrem ve Fit Centru Machina. Tratě byly postaveny na více či méně upravených travnatých plochách, bylo tam hodně hodně asfaltových ploch, chodníčky či silnice. Stavitel tratí Adam Chromý měl k dispozici mapu Technologický park, kterou připravil společně s Filipem Adámkem a Janem Sedlářem. V ženách si medaile rozdělilo trio reprezentantek, vyhrála Adéla Indráková, která o 15 sekund porazila Terezu Čechovou, dalších pět sekund zpět zůstala na třetím místě Vendula Horčičková. V mužích potvrdil své sprinterské kvality Jakub Glonek, vyhrál s náskokem 17 sekund před Vojtěchem Sýkorou, dalších 11 sekund zpět zůstal třetí Daniel Vandas.

10. Rusý Tomáš               KAM9301   OK Kamenice              20:09   + 1:58

Ve středu se závodníci přesunuli ke Střelicům, kde se za velkého tepla běžela krátká trať na mapě Šibeník 430, kterou připravili Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš. Tratě postavil opět Adam Chromý, tentokráte v poměrně kopcovitém terénu, který byl terénně velmi členitý, byl tam listnatý les s minimem hustníků, z velké části byl zarostlý trávou po kolena, místy svízel, bez ostružin. V ženách vybojovala akdemický titul s velkým náskokem Anna Štičková, druhá Vendula Horčičková měla ztrátu tři a půl minuty, další dvě minuty ztratila třetí Alena Voborníková. V mužích vyhrál přesvědčivě Daniel Vandas, který porazil druhého a třetího Petra Horváta a Jakuba Glonka o čtyři minuty.