Ngadeu a Mandjeck pomohli Kamerunu k vítěznému vstupu do afrického fotbalového šampionátu

Fotbalisté Kamerunu vykročili na mistrovství Afriky vítězně za obhajobou titulu. V prvním utkání skupiny F porazil tým pětinásobných kontinentálních šampionů Guineu-Bissau 2:0. Ghana na úvod ztratila remízou 2:2 s Beninem.

Tento článek je více než rok starý.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání afrického šampionátu mezi Kamerunem a Beninem. Ve výskoku Michael Ngadeu (vlevo) a brankář André Onana. | Foto: AMR ABDALLAH DALSH | Zdroj: Reuters

Za Kamerun odehráli celý zápas záložník Sparty Georgés Mandjeck a obránce Slavie Michael Ngadeu.

Egypt začal mistrovství Afriky výhrou. Jediný gól utkání vstřelil Trézéguet

Číst článek

Favorité měli se soupeřem, který se na finálový turnaj kvalifikoval teprve podruhé v historii, dlouho nečekané potíže. Po bezbrankovém poločase zlomili zápas až po více než hodině hry dvěma góly v rozmezí tří minut. Nejprve se trefil Yaya Banana, vzápětí přidal druhou trefu Stephane Bahoken.

Ve druhém zápase skupiny uhrál Benin překvapivou remízu 2:2 s Ghanou. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Mickaël Poté. Za Ghanu, která dohrávala od 55. minuty bez vyloučeného stopera Boye, se trefili bratři André a Jordan Ayewové.