Šachoví velmistři odjeli z Teplic

V Domu kultury v Teplicích skončil v neděli 23.6. devítidenní mezinárodní šachový turnaj Teplice open.

Slavnostnímu zahájení byl přítomen primátor Teplic pan Hynek Hanza. Turnaje se zúčastnilo 226 hráčů ze třiceti zemí. Na startovní listině bylo 23 velmistrů a stejný počet mezinárodních mistrů. Samostatným vítězem se po napínavém posledním kole stal ruský velmistr Evgeny Vorobiov se 7,5 body. Druhý skončil nejlepší německý velmistr Liviu-Dieter Nisipeanu a třetí velmistr z Arménie Sergei Movsesian, kteří získali po 7 bodech. Na turnaji byli hráči i z takových zemí, jako např. Singapore, nebo Čínská Tchaj-pej. Nejlepším tuzemským hráčem se stal Jiří Štoček, který se po remízách v úvodních dvou kolech vzepjal ke skvělému výkonu a se 7 body obsadil celkové 6. místo. Nejlepší ženou v turnaji byla 22. šachistka ženského světového žebříčku Zhansaya Abdumalik z Kazachstánu, která získala 6 bodů a obsadila 35. místo.

Vítěz turnaje GM Evgeny Vorobiov

Turnaj se hrál jako obvykle i jako krajský přebor Ústeckého krajského šachového svazu. Krajským přeborníkem je Gustav Brejník z ŠK Slavoj Litoměřice, který byl zároveň přeborníkem do 20 let. Krajským přeborníkem do 18 let se stal teprve 10letý talent Vladimír Veverka z ŠK Most, který byl zároveň skokanem turnaje a také nejmladším účastníkem. Regionální přebornicí je Marie Bažantová z ŠK Spartak Ústí nad Labem a seniorským přeborníkem Miloš Kozák z ŠK Slavoj Litoměřice.

Šachový klub Teplice děkuje všem za účast v turnaji a těší se na shledání příští rok na XV. ročníku Teplice open.