Australanka Greenová vyhrála golfový major PGA Championship

Chaska

Australanka Hannah Greenová překvapivě slaví titul na golfovém majoru PGA Championship. Před turnajem až 114. hráčka světa vyhrála na hřišti v Hazeltine se skóre -9 o ránu před obhájkyní titulu Korejkou Pak Song-hjon. Češka Klára Spilková odstoupila po 1. kole kvůli zažívacím potížím.

Australanka Hannah Greenová překvapivě slaví titul na golfovém majoru PGA Championship KPMG.

Dvaadvacetiletá Greenová se stala třetí Australankou a první po třinácti letech, která vyhrála turnaj kategorie major. Navázala na svoji mentorku a vítězku sedmi majorů Karrie Webbovou a Jan Stephensonovou, majitelku tří vavřínů.

"Nemám slov. Posledních pět jamek jsem byla strašně nervózní," řekla Greenová, která na závěrečné osmnáctce zachránila po ráně z písku par a tím i titul. "Vyhrát major jako svůj první turnaj na LPGA, to je šílené," dodala se smíchem.

Na děleném třetím místě skončila Američanka Nelly Kordová s odstupem tří ran. Pro mladší z dcer tenisty Petra Kordy to znamená nejlepší výsledek na majoru.

Golfový turnaj žen kategorie major KPMG Women's PGA Championship v Chasce (par 72, dotace 3,85 milionu dolarů):