Buly - debata expertů

Jméno Hagi opět v záři reflektorů. Syn rumunské legendy pomohl jednadvacítce k výhře nad Anglií

Celých 76 minut gólově mlčeli, pak ale fotbalisté Rumunska a Anglie ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy do 21 let rozjeli velkou přestřelku. Lépe z ní vyšli Rumuni, kteří překvapivě vyhráli 4:2. Mezi střelce se zapsal i syn legendy Gheorge Hagiho Ianis, který skóroval také v úvodním utkání při vítězství 4:1 nad Chorvatskem.

Rumun Ianis Hagi slaví gól
zdroj: ČTK/PA/ autor: Jonathan Moscrop

Své druhé utkání na turnaji v Itálii a San Marinu vyhrála ve skupině C také Francie, jež díky brance útočníka Moussy Dembélého z 8. minuty porazila 1:0 Chorvatsko. Oba stoprocentní týmy v závěrečném duelu utkání o vítězství ve skupině v případě remízy projdou společně do semifinále. Do play-off postoupí vítězové tří skupin a nejlepší mužstvo z druhých míst.

Rumuny poslal do vedení v 76. minutě nositel jiného slavného fotbalového jména George Puscas, útočník Palerma stejně jako v duelu s Chorvatskem otevřel skóre z penalty. Na vyrovnání Angličanů odpověděl v 85. minutě dvacetiletý Hagi, ale vedení svěřencům Mirela Radoie opět dlouho nevydrželo.

Anglii přiblížil první bod na turnaji střídající útočník Tammy Abraham z Chelsea, ale pak zaúřadoval na druhé straně jiný náhradník. Florinel Coman nejprve vystřelil z dálky k levé tyči a brankář Manchesteru United Dean Henderson míč neudržel v rukavicích, v nastavení se pak za další střelou záložníka FCSB (bývalá Steaua) jen otočil.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Itálii a San Marinu:

Skupina C:

Anglie - Rumunsko 2:4 (0:0) Branky: 79. Gray, 87. Abraham - 89. a 90.+3 Coman, 76. Puscas, 85. Hagi.

Francie - Chorvatsko 1:0 (1:0) Branka: 8. Dembélé.