Mistrovství Česka v distančním plavání s ploutvemi pokračovalo závody na Velkém Dářku

Sobota 15. června 2019 byla dalším závodním dnem pro dálkové plavce s ploutvemi. Na Velkém Dářku nedaleko Žďáru nad Sázavou se uskutečnilo 2. kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi, které bylo stejně jako v předešlých letech zároveň i republikovým šampionátem v této disciplíně.

Závodilo se opět v kategoriích A (18 let a starší) = muži, ženy, B (16 – 17 let) = junioři, C (14 – 15 let) = mladší junioři, D (12 – 13 let) = starší žactvo, E (11 let a mladší) = mladší žactvo, V (rok narození 1989 a starší) = veteráni. Kategorie A a B závodily na trati 4000 m, kategorie C na distanci 2000 m, kategorie D na 1000 m a veteráni spolu s nejmladšími závodníky absolvovali trať 500 m.

Z vítězství v kategorii A se radovali Martin Děcký a Eliška Vzatková, oba závodníci z klubu KSP Olomouc. I v kategorii B kralovali olomoučtí závodníci. Konkrétně Filip Látal a Alžběta Hnáthová, kteří se díky svým časům stali také absolutními mistry ČR na trati 4000 m.

Na dvoukilometrové trati kategorie C byli nejrychlejšími závodníky Matěj Novotný (Subaquaclub Delfín Tábor) a Hana Švandová (KSP JU České Budějovice).

Mezi staršími žáky se na kilometru radovali Tadeáš Andrés (KSP Olomouc) a také Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou).

Kategorii E ovládli Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha) a Nikola Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor).

Úplně nejmladšími vítězi v kategorii E0 (9 let a mladší) byli na Velkém Dářku Martin Starý (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) a Veronika Šulcová (KP Pardubice).

Veteránskou kategorii ovládli Zbyněk Svozil (KSP Olomouc) a Věra Schmidbauerová (Aquaklub Liberec).

Pořadatelem závodů na Velkém Dářku byl Čochtanklub Žďár nad Sázavou. 3. kolo ČP v distančním plavání s ploutvemi bude hostit Skorpen Přerov na Skašovských jezerech a to už v sobotu 22. června 2019.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz, foto: Martin Hrubý)