Ostrava - Jihlava

Messiho penalta přinesla jen bod, Argentina flirtuje s vyřazením v základní skupině

Ani ve druhém utkání na turnaji Copa América se fotbalisté Argentiny nedočkali vítězství. Jejich hvězdný kapitán Lionel Messi sice proměnil pokutový kop, ale výsledek utkání s Paraguayí zněl 1:1. A mohlo být ještě hůř, brankář Franco Armani však zneškodnil penaltu Derlise Gonzáleze.

Argentinec Lionel Messi v utkání s Paraguayí
zdroj: REUTERS autor: Luisa Gonzalez

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukou. Právě s Katarem, který na šampionátu hraje jako host, se střetnou v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci.

Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, jež si proti Kataru připsala druhou výhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod jihoamerického mistrovství remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči. Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z pokutového kopu nařízeného za ruku Ivána Pirise – na hřišti se jí sice nikdo nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyči nicméně gólman Armani vystihl.

Messiho gól stačil Argentině jen k remíze, Kolumbie zvítězila i podruhé

Výhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a výbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu. Nakonec rozhodla akce v 86. minutě, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.