Trápení Argentiny na Copa América, bod zachránil Messi a brankář

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Díky gólu Lionela Messiho z penalty vybojovali argentinští fotbalisté ve svém druhém zápase na mistrovství Jižní Ameriky s Paraguayí remízu 1:1 a získali první bod. Také proto, že brankář Franco Armani zneškodnil pokutový kop Derlise Gonzáleze, který mohl rozhodnout o výhře Paraguaye.

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukách. Právě s Katarem, který na šampionátu hraje jako host, se utkají v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci. Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, která si proti Kataru připsala druhou výhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod Copy América remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči.

Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z penalty nařízené za ruku Ivána Pirise, které se sice nikdo na hřišti nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyč však gólman Armani vystihl.

Výhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a výbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu. Nakonec rozhodla akce čtyři minuty před koncem, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.