MČR v terénním triatlonu, ICT triatlon, Noční triatlon a další

17.06.2019 -
MČR XTERRA ovládl s přehledem Lukáš Kočař a Jindřiška Zemanová. ICT triatlon Račice pro Jaroslava Ploce a Veroniku Andrlovou. Noční triatlon pro Petra Cmunta. Hejtíková a Procházka v Estonsku.

Česko o víkendu žilo především MČR v terénním triatlonu XTERRA v Plzni, kde se z vítězství radovali Lukáš Kočař a Jindřiška Zemanová - podrobnější reportáž ze závodu najdete ZDE

Další závod se o víkendu konal v Račicích jako sprint triatlon ICT triatlon. Závod ovládl s přehledem Jaroslav Ploc a Veronika Andrlová.
Dalším velmi zajímavým závodem byl již druhý ročník nočního triatlonu v Ralsku. Tento závod ovládl nadějný triatlonista Petr Cmunt.

zdroj: facebook nočnítriatlon

Ironman 70.3. Otepaa - half distance

V Estonsku se konal závod na polovičních distancích ironmanu, kde bojovali o vítězství ve věkových kategoriích a čeští zástupci.  V mužské kategorii byl na startu Roman Procházka, který ve své kategorii obsadil krásné 5.místo. V ženách se do Estonska vypravila Gabriela Hejtíková, která doběhla do cíle na 10.místě.

podrobné výsledky

Ironman 70.3. LUXEMBOURG - half distance

V Luxemburgu se představili kromě závodníků ve věkových kategorií také závodníci v kategorii Pro, kde jsme měli české zastoupení. Závodu se zúčastnili dva borci závodící v Pro kategorii. Michal Volejník a Lukáš Polan však v této kategorii nezazářili a závod dokončili na 16. a 17. místě. V této Pro kategorii zvítězil Lukasz Wojt z Německa, který si skvělým plaveckým časem spolu s výbornou cyklistickou částí vypracoval dostatečný náskok na závěrečný půlmaraton. V ženské kategorii si s náskokem přes 7 minut doběhla pro vítězství švýcarka Imogen Simmonds.

Ironman 70.3 Les Sables D’Olonne - half distance

Závod na západním pobřeží Francie ovládl v mužské profi kategorii Frederik Van Lierde z Belgie, který byl po plavecké části na šestém místě a na čelo ztrácel přes minutu. V cyklistické části však Frederik předvedl nejlepší výkon a časem 2:07 si vypracoval dostatečný náskok na své pronásledovatele, které si pohlídal za svými zády až do cíle a doběhl tak do cíle jako vítěz s náskokem dvou minut na druhého v cíli Denise Chevrota z Francie, který předvedl nejlepší běžecký čas, ale svou ztrátu po kole již nedokázal smazat. Třetí doběhl  Arthur Horseau rovněž z Francie.

Francesca Sanjana z Velké Británie ovládla závod až závěrečným půlmaratonem, kde předvedla nejrychlejší čas dne za 1:25. Druhá závod dokončila Anne Reischmann z Německa.

ženy :

1. Francesca Sanjana (GBR) 4:32:26 S 31:46 T1 3:37 B 2:29:30 T2 1:56 R 1:25:40

2. Anne Reischmann (GER) 4:34:17 S 31:41 T1 3:01 B 2:28:04 T2 1:45 R 1:29:48

3. Jeanne Collonge (FRA) 4:39:05 S 30:12 T1 3:23 B 2:32:15 T2 1:46 R 1:31:30

muži :

1. Frederik Van Lierde (BEL) 3:56:46 S 25:54 T1 2:46 B 2:07:20 T2 1:25 R 1:19:22

17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.