Další start v Plzni na Grand Prix a další vítězství pro Martina Boubala

Devátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel v tropických podmínkách.

Jarní servisní akce AUTO CB

Teploměr ve sportovním areálu SK RAPID ukazoval ve stínu 35 °C. Dobře obsazenou Grand Prix tentokrát vyšperkovali dráhaři Dukly Praha a nejlepším pak byl nadějný mladík Petr Kelemen, který bral celkové třetí místo.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství opět radoval Richard Kobr (Lokomotiva Beroun), který nasbíral 19 bodů.

Horko a silný vítr si zřejmě přál nakonec druhý muž v pořadí Jiří Pokorný (CK Příbram Fany Gastro). Jezdec, kterého loni objevil a do týmu vzal Jakub Svoboda (CK Kolokrám Svijany) se ukázal jako velký bojovník. Letos přestoupil do nového týmu a opět nezklamal svojí výkonností. V silném protivětru se pouštěl do sólových úniků a to mu přinášelo důležité body do celkového bodování.

V závodě byl vidět i dráhař Petr Kelemen, který byl pár kol v úniku před pelotonem právě s pozdějším vítězem Martinem Boubalem.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velice vyrovnaný souboj dvou borců Tomáše Čapka z Topforexu Lapierre pro cycling a Oldřicha Novotného (CT Weber) oba borci nasbírali shodný počet bodů a do puntíků šel ten, co byl pak lépe umístěn v celkovém hodnocení. V příštím závodě se tak v dresu aktivity představí právě Novotný.

Ženám kralovala Tereza Neumanová (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Marek Liška (RKCA) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom)

Martin Boubal v cíli: „Dneska jsem ještě stihl před odjezdem do Plzně zubaře, nakonec další vítězství a pěkný výkon od Jirky Pokornýho, který bral druhé místo

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 19. června v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.