Dukla počtyřicáté!

I přes komplikace v posádce vyhrála opět AXA Primátorky

Ještě pár hodin před startem nebylo jasné, kdo že vlastně nakonec pojede v posádce Dukly Praha místo nemocného Jakuba Podrazila. Loď, která měla být suverénním vítězem 106. AXA Primátorek a připsat si 40. vítězství v řadě na nejslavnějším českém závodě, řešila dilema. Nakonec místo vicemistra Evropy usedl do lodě Jan Hájek a svou roli zvládl na jedničku.

„Byla to hodně netradiční situace, ale Jakuba do závodu nepustila nemoc, takže jsem musel naskočit. Jestli jsem to zvládl dobře? Vyhráli jsme. Ale hodnotit sám sebe nechci, na to mám v posádce osm dalších,“ smál se v cíli s vůní vítězného šampaňského Hájek.

Stejně jako několik jeho parťáků se dočkal tradičního vhození do Vltavy a na ponton vystoupil ve vítězném blazeru. „Užil jsem si to, jsem rád, že právě u nás neskončila vítězná tradice Dukly,“ oddychl si nový člen „vojáků“.

Mezi ženami se také nekonalo žádné překvapení, když triumfovala loď Slavie. Ta bude příští rok pořadatelským veslařském klubem AXA Primátorek. „Snad to opět obhájíme a v roce 2020 budeme slavit jako domácí tým. I letos to bylo boží, my si to s holkama vždycky užijeme,“ usmívala se po dojezdu Lenka Antošová.

Té z břehu fandila její bývalá parťačka z osmy Slavie, Mirka Knapková. Olympijská vítězka byla na 106. AXA Primátorkách jen jako host. Po narození dcery se sice do závodění vrátila, ale na pražskou Vltavu se chystá až příští rok. To olympijský medailista Ondra Synek na startu nechyběl. Neusedl ale do svého oblíbeného skifu, nýbrž do osmy Dukly. Společně s kormidelních Oldřichem Hejduškem tak byli nejzkušenějšími členy vítězů.

„Za mě dobrý, Primátorky mám rád, bylo to fajn. Teď hodíme do Vltavy pár kluků a půjdeme slavit,“ měl jasno ihned po dojetí trojnásobný olympijský medailista. Všechny výsledky ze závodů 106. AXA Primátorek najdete ve stejnojmenné mobilní aplikaci a také na webu www.axaprimatorky.cz.

Výsledky:

VK Dukla vyhrála čase 5:48,2 ve složení Viktora, Tikal, Mach, Klang, Melichar, Synek, Hájek, Helešic a na kormidle Hejdušek.

2. místo společenství VK Slavia Praha a Dukla Praha – čas 5:58,9
3. místo společenství SK Hamr – čas 5:59,8

Jarní skurlérský závod Rösslera Ořovského - skif mužů ovládl Jan Potůček z Dukly Prahav čase 7:28,8 pronásledován druhým Václavem Baldriánem a třetím Filipem Zimou.

Skif žen „O stuhu Podolí“ vyhrála Zuzana Nečasová z VK Slavia Praha, na druhém místě skončila Kateřina Hartmanová a třetí Michala Pospíšilová.

Závod osem žen pod záštitou společnosti Lexus jednoznačně ovládly veslařky VK Slavia Praha a ČVK Praha Neuhortová, Nováková, Antošová, Součková, Žabová L., Žabová A., Chourová, Fleissnerová a kormidelnice Perglerová. Téměř sedmivteřinový náskok si získaly nad posádkou VK Blesk, která se umístila na 2. místě a 3. společenství SK Hamr, Lysá nad Labem, VK Vajgar Jindřichův Hradec, VK Smíchov a ČVK Praha.

Gigové osmy mužů ovládlo suverénní společenství VK Vajgar Jindřichův Hradec, Bohemians Praha, KV Mělník 1881 a VK Slavia Praha.

Fotografie (kredit www.axaprimatorky.cz zaslal Richard Valoušek, Senior PR Manager, Raul s.r.o – děkujeme.

Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté! Dukla počtyřicáté!