Českými šampiony v olympijském triatlonu jsou Volár a Andrlová

Jan Volár obhájil v Příbrami domácí titul v olympijském triatlonu. V sobotním závodě na tratích 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu po břehu Nového rybníka byl nejrychlejším plavcem i běžcem. Pouze v cyklistické části jej předčil Lukáš Kočař, který nakonec doběhl druhý s odstupem bezmála dvou minut. Oba jako jediní zvládli celou trať pod dvě hodiny, třetí skončil Jan Šneberger.

Ilustrační foto.

Ženskou šampionkou se stala Veronika Andrlová, jež sice v plavání nabrala dvouminutovou ztrátu na nejrychlejší Ivetu Fairaislovou, ale už v cyklistické části se z pátého místa propracovala do vedení a byla nejrychlejší i na běžecké desítce. Fairaislovou porazila skoro o pět minut, třetí místo vybojovala veteránka Lenka Fanturová.