• Ron Hutchinson: Moje tango – divadelní drama

sobota 20.4 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Vernisáž výstavy obrazů Jakuba Sajlera

sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

Kovářov pokřtil novou tribunu demolicí Božetic. O postupujícím rozhodne poslední kolo

KOVÁŘOV – Poslední z dvanácti letošních derby mužstev z milevského regionu v I. B třídě bylo na programu v sobotu 8. června, kdy první Kovářov hostil trápící se Božetice, které na jaře uhrály jen pět bodů a propadly se tabulkou. Přestože zejména v první půli hosté favoritovi statečně vzdorovali, hráli vcelku vyrovnanou partii a dokonce nastřelili v první půli za stavu 1:0 břevno, když odmítl vyrovnání proti hlavičce parádním reflexem kovářovský brankář Baštýř, nakonec odjeli Božetičtí domů s přídělem. Po změně stran, kdy svěřencům hrajícího trenéra Martina Zemana, navíc od 62. minuty oslabeným o vyloučeného Lukáše Stejskala, docházely síly, už se totiž hrálo de facto na jednu bránu. Kovářov nasázel při domácí rozlučce v rámci oslav 70 let od otevření hřiště šest branek a vyhrál pohodlně 6:1, přesto byl jedním z hrdinů zápasu paradoxně také božetický gólman Zbyněk Vácha. I když lovil míč šestkrát ze své sítě, tak předvedl několik neskutečných zákroků, ušetřil svůj tým dvouciferného přídělu a navíc jako bonus z penalty sám vstřelil za rozhodnutého stavu jediný gól Božetic. Od soupeřů i z tribuny tak po zápase přijímal jednu uznalou gratulaci za druhou.

TJ ZD Kovářov – TJ Božetice 6:1 (2:0). Branky: 7. a 59. M. Suchan, 57. (pen.) a 87. Svojše, 39. Holub ml., 86. Novák ml. – 84. Vácha (pen.). Rozhodčí: Kovařík – Kocina, Hadáček. ŽK: 0–2 (Pinc, Němeček). ČK: 0–1 (62. L. Stejskal – zmaření brankové příležitosti). Přihlíželo 98 diváků.

Druhá Mladá Vožice vyhrála souběžně hraný duel na hřišti Kluk 6:3, takže rozdíl mezi dvěma nejlepšími celky I. B třídy, skupiny C zůstává dvoubodový. Tajenku v boji o prvenství a právo postupu tedy rozluští až poslední kolo. Mladá Vožice hostí Sepekov a Kovářov, kterému stačí díky lepší vzájemné bilanci i remíza, hraje na Hradišti.

Ve středečních Milevských novinách přineseme nejen další podrobnosti z utkání a rozhovor s dvougólovým střelcem Miroslavem Suchanem, ale také detaily z oslav a slavnostního otevření nové tribuny se sedačkami v klubových barvách.