Černá Hora před zápasem v ČR doma remizovala s Kosovem, Španělsko si zastřílelo

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Černé Hory před pondělním kvalifikačním zápasem v České republice doma v bojích o postup na mistrovství Evropy 2020 remizovali s Kosovem 1:1 a ve skupině A klesli na poslední místo se dvěma body a nejhorším skóre 3:7.

Kapitán španělské fotbalové reprezentace Sergio Ramos slaví gól v utkání kvalifikace o postup na EURO 2020 na půdě Faerských ostrovů.

Fotogalerie

Černá Hora v minulém utkání na svém hřišti podlehla Anglii 1:5 a dobře nezačala ani v historicky prvním střetnutí se sousedním Kosovem. Tomu v Podgorici zařídil vedení ve 24. minutě Rashica střelou do horního růžku.

V 69. minutě odpověděl zblízka Mugoša, ale domácí, za které posledních pět minut odehrál jablonecký záložník Jovovič, už víc nestihli. Černohorci tak popáté za sebou nevyhráli, naopak Kosovo prodloužilo sérii bez porážky na třináct utkání.

Španělsko zvítězilo na Faerských ostrovech 4:1 a ve skupině F zůstalo po třech zápasech stoprocentní. O první dvě branky favoritů se postarali kapitán Ramos s Navasem. Po Olsenově snížení si ještě před pauzou vstřelil vlastní gól Gestsson. Po změně stran skóroval už jenom španělský bek Gayá.

Polsko ve Skopje zdolalo Severní Makedonii 1:0 a skupinu G vede bez ztráty bodu a inkasované branky. Třetí kvalifikační triumf zařídil hostům útočník Piatek ve 47. minutě. Druhé místo drží Izrael, jenž díky Zahaviho hattricku vyhrál 3:0 v Lotyšsku.

Ukrajina doma deklasovala Srbsko 5:0 a se sedmi body si upevnila první pozici ve skupině B. Po dvou gólech ve Lvově vstřelili Cygankov a Konopljanka, jednou skóroval Jaremčuk.

Kvalifikace o postup na fotbalové EURO 2020
Skupina A
ČR - Bulharsko 2:1 (1:1)
Branky: 19. a 50. Schick - 3. Isa.
Černá Hora - Kosovo 1:1 (0:1)
Branky: 69. Mugoša - 24. Rashica.
Černá Hora: Mijatovič - Marušič, Vujačič, Simič, Tomaševič (71. Boljevič) - Ščekič (59. Bakič), Kosovič - Jankovič (85. Jovovič), Mugoša, Vešovič - Bečiraj. Trenér: Tumbakovič.
Kosovo: Muric - Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada (69. Kololli) - Halimi, Voca - Rashica, Celina (78. Rashani), Zeneli (39. Zhegrova) - Muriqi. Trenér: Challandes.
Litva - Lucembursko 1:1 (0:1)
Branky: 74. Novikovas - 21. Rodrigues. ČK: 42. Mikoliunas, 90.+5 Vorobjovas (oba Litva).
Ukrajina - Srbsko 5:0 (2:0)
Branky: 26. a 28. Cygankov, 46. a 75. Konopljanka, 59. Jaremčuk.