Česko - Portugalsko 76:46Basketbalistky porazily v přípravě na ME Portugalsko i podruhé

Aktualizováno

České basketbalistky porazily v Praze v přípravě na mistrovství Evropy Portugalsko i podruhé, tentokrát jednoznačně 76:46. Zatímco ve středu při výhře 61:49 proti stejnému soupeři svěřenkyně trenéra Štefana Svitka více než polovinu utkání prohrávaly, dnes měly duel od začátku ve své moci.

Česká basketbalistka Karolína Elhotová mezi bránícími Portugalkami. Vlevo Lavina Silvaová, vpravo Maria Correiaová.

S 12 body byla nejlepší střelkyní vítězek Beáta Adamcová. Příští týden čeká Češky opět v hale Královka od čtvrtka do soboty turnaj, na kterém se utkají postupně s Maďarskem, Lotyšskem a Bosnou a Hercegovinou.

Už úvodní trojkový pokus Vyoralové po 15 vteřinách naznačil zlepšení českého týmu. Ve středu se domácím hráčkám střelba z dálky nedařila a proměnily jen dva tříbodové pokusy ze čtrnácti.

Romana Hejdová (5) se snaží prosadit proti bránícím Portugalkám, zleva Maria Kostourková a Maria Correiaová.

Portugalky šly následně do vedení 4:3, to bylo ale v zápase naposledy. Devítibodová šňůra českého týmu udala jednoznačný vývoj utkání. V úvodu druhé čtvrtiny už byl náskok Svitkova výběru čtrnáctibodový, Portugalky ale zlepšenou střelbou dokázaly stáhnout ztrátu i na sedm bodů.

Zatímco ve druhé čtvrtině dokázaly Portugalky držet krok, třetí patřila opět jednoznačně Češkám. Za první tři a půl minuty dovolily soupeři jediný bod a soupeř odpadl. Adamcovou doplňovaly zejména nejlepší střelkyně prvních tří přípravných zápasů Krakovičová a s ní také Hejdová i Štěpánová. V závěrečné čtvrtině byla hra opět vyrovnanější, přesto Češky vyhrály o 30 bodů.

Česká basketbalistka Veronika Voráčková (vlevo) a Laura Ferreiraová z Portugalska bojují o míč v přípravném utkání.

"Úplně spokojený nejsem, ale máme ještě dva týdny. Budeme hrát ještě dobrý turnaj a další dva zápasy, takže jich máme celkem ještě pět. Doufám, že to bude lepší a lepší," dodal trenér Štefan Svitek, pro jehož tým budou generálkou na šampionát 20. a 21. června duely na Slovensku. Tam změří síly s domácím výběrem i Chorvatskem.

Přípravný zápas basketbalistek v Praze:
Česko - Portugalsko 76:46 (21:9, 37:26, 63:34)
Nejvíce bodů: Adamcová 12, Krakovičová a Štěpánová po 11 - Correiaová 15, L. Ferreiraová 8, Vianaová 7. Fauly: 16:19. Trestné hody: 16/11 - 8/6. Trojky: 7:6. Doskoky: 31:29.