Marketing založený na nostalgii a používaní kultúrnych referencií a spomienok z predchádzajúcich desaťročí nie je pre spoločnosti nový ani cudzí. Je to jeden zo základných prvkov širšej modernej marketingovej stratégie, ktorá sa snaží využiť záujem spotrebiteľov o únik z aktuálneho všedného dňa, poukazuje portál BBC.

Deti 80. a 90. rokov minulého storočia vyrastali na konkrétnych hračkách, zvykli sa zabávať konkrétnym spôsobom a jedli produkty typické alebo rozšírené pre dané obdobie. Prakticky každú generáciu detí charakterizujú iné špecifické produkty, ktoré ich sprevádzali obdobím až do dospelosti.

Retro oživenia

V súčasnosti, keď táto generácia detí už vyrástla, pracuje a zarába, si môže dovoliť zaobstarať tieto veci, na ktoré bola zvyknutá v minulosti.

Nedávny zahraničný prieskum vo Veľkej Británii odhalil, že vyše polovica opýtaných (57 percent) rada kupuje svojim deťom hračky, s ktorými sa oni sami hrali, keď boli malí, píše BBC. Rovnaký trend spozorovali aj talianski predajcovia hračiek, ktorí hlásia silný záujem o hračky z 90. rokov ako Ninja korytnačky či Power Rangers.

Keď navštevujete

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa