Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Kopčany hostily tradiční motocyklové závody. Věnce si na krk pověsili Červený, Kolář i Zima

REPORTÁŽ – Slovenské Kopčany se o víkendu staly rájem motorkářů. Místní pořadatelé zde přichystali jubilejní desátý ročník závodů na přírodní trati, které se jedou pod organizací CAMS. A přední umístění sbírali také jezdci z Hořic a okolí! Ve třídě 125 Sportproduction získal bronz Marek Zima, kubatura 125 GP přinesla stříbrnou radost rekordmanovi hořických zatáček Patriku Kolářovi a v královské kategorii nad 600 ccm nedal soupeřům šanci Marek Červený.

SHRNUTÍ ZÁVODŮ

Klasik 175 a 250 ccm

V nejslabší kategorii Klasiků slavil Jiří Obtulowicz. Ten v cíli shromáždil téměř čtyři vteřiny náskoku na druhého Milana Šobáně. Na třetí stupínek si vyskočil Miloš Thér. V silnější třídě 250 ccm triumfoval Josef Lukšík, druhý skončil Dalibor Žiška a třetí místo nakonec uzmul Milan Bango.

Klasik 350, 500 a 750 ccm

Druhý závod nedělního programu obstaraly tři spojené kubatury Klasiků. Zde si v sedmsetpadesátkách zlato vybojoval Marek Stibor před druhým Rakušanem Johannem Fürböckem. Jako třetí závod dokončil domácí jezdec Boris Korčák, který však sedlá stroj třídy 350 ccm, takže si v této kategorii připsal vítězství. Za ním projel cílem vítěz pětistovek, Němec Ronald Neef. Svého zahraničního soupeře v cílovém prostoru pak následoval druhý muž této třídy, Karel Havlíček. Josef Juřík získal druhé místo ve třídě 350 ccm a stupně vítězů v 500 ccm doplnil Otakar Talaga. Jako třetí v nejsilnější kubatuře dojel Josef Vontor a ve 350 ccm Jindřich Štěpánek.

125 SP
První závod moderních tříd opět zajistili jezdci kubatury 125 Sportproduction. Zde se ze zlatého věnce radoval Michal Vecko z AMK Městec Králové. Na druhém místě za ním dojel se ztrátou více než sedmi vteřin domácí Marcel Hruboš a o bronz se strhla zajímavá bitva. Nejúspěšnější byl nakonec hořický Marek Zima, který tak doplnil pódium. Až na šesté pozici dokončil závod další hořický jezdec Lukáš Fikker, bronzový muž z nedávno konaných hořických zatáček.
400SSP a Supermono
Společný závod čekal závodníky třídy 400 SSP a Supermono. Druhá jmenovaná kubatura se stala jasnou kořistí Němce Daniela Zörnwega. Za ním o druhé místo zabojovali Marek Němeček a Tomáš Červený, přičemž stříbro nakonec uzmul prvně jmenovaný. Ve třídě 400 SSP se vítězem stal domácí jezdec Milan Hanzalík, za kterým postupně skončili Ĺudovít Krušina a Daniel Chovanec.

125 GP a 250 SP

Další spojený závod absolvovali jezdci třídy 125 GP a 250 SP. Zde hned od úvodu na čele bojovala trojice Chris Meyer, Patrik Kolář a Christopher Eder, kteří usilovali o vítězství ve třídě 125 GP. Šťastným byl na konci Meyer, kterého v cíli před druhým Patrikem Kolářem dělilo 1,3 vteřiny. Christopher Eder nabral už větší ztrátu a dojel osamocený na třetí pozici. Ve dvěstěpadesátkách kraloval Jan Vysloužil před Obtulowiczem a Kunzem.

Twin
Třída Twinů, která neustále získává větší popularitu, se v Kopčanech stala jasnou kořistí domácích bratrů Hanzalíkových. Pro vítězství si dojel David a Milan skončil třetí. Pozice mezi nimi nakonec patřila Petru Plichtovi.

Nad 600 ccm
Předposlední závod a pověstná třešnička na dortu. V závodě třídy nad 600 ccm potvrdil papírové předpoklady Marek Červený, který si v průběhu deseti kol vybudoval více jak dvacetivteřinový náskok. Na druhém místě skončil Tomáš Borovka a třetí byl Aleš Nechvátal, který tak na slavnostním ceremoniálu doprovodil dva kolegy z evropského seriálu IRRC.

Do 600 ccm
Poslední závod celého závodního programu byl na Slovensku vypsán pro třídu do 600 ccm, což jinak nebývá zvykem. Zde nakonec triumfoval Tomáš Tóth před Davidem Hanzalíkem a třetí skončil Wolfgang Schuster.

FOTO - 1. Hořičtí jezdci Marek Zima (14) a Lukáš Fikker (94) na trati závodu v Kopčanech, 2. Patrik Kolář brázdí slovenský okruh 3. Marek Červený při slavnostním ceremoniálu