Prohrál, ale odešel jako vítěz. Zklamaného tenistu přišel po prohře obejmout syn, video dojímá svět

Paříž/Praha

Sport občas přináší krásné příběhy a ty se nemusí vždy týkat jen předvedeného výkonu. Jeden z těch, které nyní dojímají celý svět, napsalo tenisové French Open. Hlavní roli v něm hrají Nicolas Mahut a jeho syn. Ten ke svému otci po prohraném utkání přiběhl přímo na kurt, kde jej objal, čímž dojal nejen přítomné diváky a samotného Mahuta, ale i jeho soupeře, Leonarda Mayera.

Francouzský tenista Nicolas Mahut (archivní foto).

Francouzský tenista Nicolas Mahut si určitě moc přál uspět na domácím grandslamu i v singlu. Pátý deblový hráč světa a vítěz čtyřhry loňského ročníku antukového Roland Garros figuruje v singlovém žebříčku až na 252. místě, přesto se ale dokázal - i díky divoké kartě - probojovat až do 3. kola.

V něm narazil na Leonarda Mayera z Argentiny. Ten šel do zápasu jako jasný favorit, přesto se ale Mahutovi podařilo vybojovat první set poměrem 6:3. Druhý však francouzský tenista v tie breaku prohrál, ve třetím favorizovanému Argentinci podlehl 4:6 a čtvrtý set opět ztratil v tie breaku.

Mahut bojoval až do konce, ani tak to ale nestačilo. Prohrál na domácím grandslamu, před zraky diváků i své rodiny. Přesto se stal sportovním hrdinou. Když po utkání zklamaně seděl na lavičce se slzami v očích, přiběhl k němu přímo na kurt jeho syn, který otce dlouze objal. Mahut následně vstal, uklidil si věci a ruku v ruce se synem kurt opustili.

Všemu přihlíželi a tleskali nejen přítomní diváci, ale i viditelně velmi dojatý soupeř  Leonardo Mayer. A video syna objímajícího otce, který velmi těsně prohrál grandslamový zápas, teď dojímá skrze sociální sítě i celou veřejnost.